Nowa drogeria Rossmann w Łodzi: w eko stylu

Rossmann w łódzkiej Manufakturze przeszedł metamorfozę. Pierwszy nie tylko w Polsce, ale i Europie, nowoczesny, pełen nowych technologii i rozwiązań przyjaznych środowisku. Drogeria jest podzielona na strefy tematyczne. Manufaktura Piękna do strefa, w której znajdziemy ekologiczne stacje do napełniania butelek szamponem, płynem do mycia naczyń i innymi detergentami, zmniejszając tym zużycie plastiku. W tej strefie znajdują się również produkowane w Polsce kosmetyki „Manufaktura Piękna”, opakowane w materiały takie jak szkło, papier, czy recyklat. 

Kolejna to Strefa Beauty, gdzie znajdziemy stanowisko do manicure i... ściankę do szybkiego selfie z przyjaciółką. Strefa Zdrowia pełna jest przekąsek (również wegańskich), a Strefa Grab&Go umożliwia szybki zakup przydatnych produktów (papier toaletowy, karma dla zwierząt, artykuły higieniczne itd.)

Na szczególną uwagę zasługuje wystrój wnętrza. Nowa drogeria Rossmann to drewno, zieleń i kamienne dodatki - design wpisuje się w najnowsze trendy i wykorzystuje surowce naturalne. 

Eko rozwiązania w drogeriach Rossmann

Drogerie Rossmann szybko reagują na potrzeby konsumentów. Od wielu lat można w nich kupić ekologicznie pakowane artykuły chemiczne, czy higieniczne pochodzące z recyklingu. Z miesiąca na miesiąc do sklepów trafiają Inne, przyjazne środowisku Nowinki, jak na przykład bambusowe patyczki higieniczne, czy drewniane szczoteczki do zębów i coraz popularniejsze szampony w kostce. Wiele z tych rozwiązań wprowadzają również marki własne Rossmanna, jak ISANA, czy Alterra.