Nów w Skorpionie już za chwilę mocno na nas wszystkich wpłynie. W tej fazie zmierzymy się z darami losu, których nawet się nie spodziewaliśmy. Będziemy za nie wdzięczni czy wręcz przeciwnie? Oto co przyniesie nów Księżyca w październiku 2022.

Nów Księżyca w październiku 2022 - kiedy wypada nów w Skorpionie?

Nów w Skorpionie wypada 25 października 2022 o godzinie 4:40. Księżyc połączy się ze Słońcem, a silna energia nowiu odczuwalna będzie przez cały kolejny tydzień. Z astronomicznego punktu widzenia jest zjawisko, podczas którego Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią (jest w koniunkcji), a jednocześnie znajduje się w najbliższym możliwym punkcie w stosunku do Ziemi. Nów jest początkiem nowego cyklu Księżyca - dobrze odzwierciedla to jego anglojęzyczne określenie »New Moon« (tłum. Nowy Księżyc). Często w stosunku to zjawiska używa się również nazwy »Superksiężyc«.

Zobacz także: 

Nów w Skorpionie - co nam przyniesie?

Skorpion - władca i symbol transformacji. Jest znakiem wodnym, którego dominującą cechą jest emocjonalność. Energia nowiu w Skorpionie jest więc niezwykle silna i naładowana wyjątkową, nadprzyrodzoną mocą. Możemy się zatem spodziewać niemałych wstrząsów, rewolucji, czy deszczu zmian. Tak intensywny czas wzmaga w nas potrzebę wyzwolenia długo skrywanych potrzeb i pragnień. 

Opozycja do Urana wzmoże u części z nas spontaniczne, a nawet impulsywne działania, które zdeterminują trwałe zmiany. Jedni zdecydują się zakończyć toksyczny związek, dla innych oznacza to wyjście ze strefy komfortu i podjęcie nowych wyzwań zawodowych. Zapragniemy w swoim życiu czegoś nowego, nawet jeśli z pozoru będzie wydawało się to drobiazgiem. Dotyczyć to będzie zarówno aranżacji wnętrza, jak i chęci eliminacji niezdrowych nawyków. 

Kolejnym aspektem związanym z emocjami są rewolucje w relacjach. Nie chodzi jednak wyłącznie o wcześniej wspomniane związki. Podczas październikowego nowiu zapragniemy wyjaśnienia dręczących nas spraw. Należy jednak zważać na słowa - żądanie odpowiedzi nie przyniesie nam jej. Kluczem do osiągnięcia celu będzie spokojna rozmowa.

Na co uważać podczas nowiu Księżyca?

Nów to faza, w której przede wszystkim warto trzymać emocje na wodzy. Należy więc:

Zobacz także:

  • Nie podejmować decyzji, które negatywnie wpłyną na naszych bliskich.
  • Nie uzewnętrzniać swoich frustracji tylko po to, by wzbudzić litość.
  • Nie wdawać się w nic niewnoszące dyskusje.
  • Nie dać się sprowokować przez osoby wyzwalające złą energię.