Nów Księżyca listopad 2022: kiedy wypada nów Księżyca w Strzelcu?

"Nów Księżyca listopad" - to fraza, która często jest googlowana przez miłośników kalendarza księżycowego. Nów Księżyca w listopadzie wypada w drugiej połowie miesiąca, a dokładnie 23 listopada 2022 o godzinie 21:16. W tym czasie Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią (czyli jest w koniunkcji), a jednocześnie znajduje się w najbliższym możliwym punkcie w stosunku do Ziemi. W tej pozycji Księżyc widziany z Ziemi jest skąpany w cieniu. Właśnie dlatego nie jesteśmy w stanie go zobaczyć gołym okiem.

Nów Księżyca w listopadzie jest przeciwną fazą do pełni, w której cała oświetlona część Księżyca jest zwrócona w stronę Ziemi. Nów rozpoczyna czas kiedy mówimy o Księżycu "przybywającym". Trwa on 14 3/4 doby aż do kolejnej pełni Księżyca.

Nów Księżyca jest zjawiskiem zdecydowanie mniej widowiskowym niż pełnia. Ostatnia pełnia Księżyca miała miejsce 8 listopada. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ w tym czasie nastąpiło również całkowite zaćmienie Księżyca.

Nów Księżyca listopad 2022: jak wpłynie na nas nów Księżyca w Strzelcu?

Nów Księżyca w listopadzie jest początkiem nowego cyklu Księżyca - dobrze odzwierciedla to jego anglojęzyczne określenie "New Moon" (tłum. Nowy Księżyc). Chociaż gołym okiem nie widać Księżyca, to jego energia i odziaływanie jest wyjątkowo silne. Bowiem nów Księżyca jest momentem, w którym energia Słońca i Księżyca na chwilę nakłada się i wzajemnie wspiera. Warto taką wzmożoną energię wykorzystać do działania.

Podczas nowiu Księżyca w listopadzie poczujesz się w pełni sił witalnych i będziesz gotowa rozpocząć nowe przedsięwzięcia. To świetny czas na realizację nowych postanowień.

- Jest to bowiem moment zatrzymania, skupienia uwagi, czas refleksji i medytacji nad własnym życiem. W tym okresie warto zatem zaplanować i wytrwale dążyć do zaplanowanych wcześniej celów, których do tej pory nie byliśmy w stanie z jakichkolwiek przyczyn zrealizować. Srebrny Glob będący w nowiu pozwoli nam wytrwać w sile poprzez zakodowanie tych celów głęboko w naszej podświadomości - czytamy na portalu rytmnatury.pl

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także:

Nów Księżyca w listopadzie 2022: co warto zrobić?

Nów Księżyca to idealny czas na rozpoczęcie nowych postanowień. Co warto zrobić w tym czasie?

  • To dobry czas na skuteczne oczyszczanie i odchudzanie.
  • W czasie nowiu Księżyca podejmij próbę zerwania z nałogami. Teraz jak nigdy wcześniej może ci się to udać.
  • Dobry czas na podlewanie roślin w domu.

Nów Księżyca w listopadzie 2022: czego nie robić w tym czasie?

Mało z nas wie, że podczas nowiu Księżyca nie zaleca się myć głowy. Mało tego w czasie nowiu i w okolicy nowiu lepiej zrezygnować z wizyt u fryzjera. Ścinanie włosów w tych dniach może prowadzić do powstawania łupieżu, a włosy trudniej się układają. Zdecydowanie lepiej wizytę fryzjerską zaplanować sobie na inny termin.

Przesądy związane z nowiem Księżyca

Jeden z przesądów mówi, że ujrzenie po raz pierwszy Księżyca w nowiu przez zamknięte okno będzie dla nas złą wróżbą. Nie oznacza to jednak, że zawsze przynosi on pecha.

Istnieją także przesądy na szczęście. Swoje najskrytsze marzenie możesz spełnić, jeśli będziesz energicznie potrząsać srebrem, które masz przy sobie. Może to być srebrny łańcuszek, pierścionek lub moneta. Wypowiedz w tym samym momencie swoje życzenie, a kto wie czy się nie spełni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: