Gdy chodzi o sprawy związane z finansami, niemal każdy z nas zna jakieś przesądy, które warto pamiętać tak na wszelki wypadek. Większość zna podania o tym, że portfel powinien być czerwony, podarowujemy go z grosikiem na szczęście, a na co dzień chroni go karpia łuska lub znaleziony koci wąsik. Istnieje o wiele więcej dobrych rad związanych z wyglądem i zawartością portmonetki, które znały już nasze babcie, a jeden z nich wiąże się ze znaną przyprawą. Ta 1 rzecz w portfelu sprawi, że może on przyciągać gotówkę. Potrzebny drobiazg na pewno znajdziesz w kuchennej szafce.

 

Noś tę 1 rzecz w portfelu, a wpadnie ci niezła sumka. Potrzebny drobiazg na pewno masz w kuchni

Już starożytni Rzymianie i Grecy wyjątkowo cenili tę roślinę. Uważano ją wręcz za świętą. Korzystano z jej właściwości przy gotowaniu, w lecznictwie oraz przy wykonywaniu magicznych obrzędów. Chodzi o laur, a dokładniej o liść laurowy. Wieńce z tego drzewa zdobiły głowy zwycięzców zawodów sportowych i mistrzów sztuki. Wierzono, że laur ma moc przyciągania powodzenia, chroni przed złem, a nawet spełnia życzenia. Do dzisiaj wykorzystuje się go do odprawiania rytuałów białej magii. W ludowych wierzeniach zapisał się głównie jako składnik wzmacniający zdrowie i zapewniający dobrobyt.

Zobacz też:

Noś tę 1 rzecz w portfelu, a wpadnie ci niezła sumka. Jak stosować?

Liście laurowe to naturalne amulety, które przynoszą pomyślność w wielu dziedzinach. Aby skorzystać z ich mocy chroniących przed stratą i przyciągających dobrobyt, wystarczy jeden prosty gest — włożyć listek do portfela. Warto jednak poznać szczegóły na temat skutecznego działania liścia laurowego na szczęście:

  • Znajdź 1 cały i nieuszkodzony listek laurowy, który nie kruszy się w dłoni.
  • Najlepiej działa taki, który został zerwany wprost z drzewa i został zasuszony w domu.
  • Wybrany liść włóż do portfela w taki sposób, by nie wypadał, ale też nie stykał się bezpośrednio z pieniędzmi, kartami czy dokumentami.
  • Dobrze sprawdzi się osobna przegródka lub zapinana kieszonka.
  • Jeśli używasz portmonetki, listek laurowy warto nosić nie z monetami, ale w tej samej torebce, w bezpiecznym miejscu.
  • Można też przechowywać go w kieszeni ubrania, by dopomóc swojemu szczęściu i sprawić, by nasze proste życzenia łatwiej się spełniały.

Sprawdź też:

 

Zobacz także: