Noc Kairu właściwości

Noc Kairu właściwości, której sprawiają, że nazywana bywa kamieniem czarnoksiężników lub kamieniem nocy swoim wyglądem przypomina rozgwieżdżone niebo, przez co łatwo jest ją rozpoznać. Powinien on znaleźć się na półce każdej osoby interesującej się astrologią i astronomią. Wibracje tego niezwykłego kamienia powiązane są aż z trzema czakrami - korony, trzeciego oka i gardła. Chroni przed złym okiem, zniesławieniem lub pomówieniami na nasz temat. 

Czy noc Kairu jest kamieniem syntetycznym? Odpowiedź na to pytanie, może zniechęcić niektórych amatorów minerałów, należy jednak podkreślić, że zewnętrzna ingerencja nie zmniejsza właściwości magicznych tego kamienia. Noc Kairu jest kamieniem syntetycznym, który powstaje poprzez dodanie do onyksu mieniącej się powłoki. Oznacza to, że pod względem ezoterycznym będzie ona przypominała onyks właściwości którego pomagają nam odzyskać wiarę we własne możliwości i stać się panią swojego losu. 

Noc Kairu właściwości magiczne

Noc Kairu pomaga nam spojrzeć na swoje życie z szerokiej perspektywy. Dzięki niej dostrzegamy kierujące nami schematy, co pozwala nam uniknąć popełniania w przyszłości tych samych błędów. Z jej mocy skorzystać mogą zwłaszcza osoby, które niekorzystne dla siebie schematy dostrzegają w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Kamień ten pomaga w spełnianiu marzeń, zwłaszcza jeśli połączymy jego działanie z innym, zwanym kwarc dymny właściwości, którego sprawiają, że zyskujemy siłę, aby przekuć nasze plany w rzeczywistość. Co szczególnie istotne, noc Kairu przyciągać będzie do naszego życia życzliwych ludzi, którzy będą nas wspierać i działać na nas uskrzydlająco. Jest ona mocno połączona z kobiecą energią, dlatego wspierać będzie cię szczególnie w aspektach takich jak energia twórcza i empatia oraz pomoże ci zbudować silne i zdrowe relacje z innymi kobietami.

Noc Kairu oczyszczanie

Noc Kairu jest kamieniem, który należy koniecznie oczyścić przed pierwszym użyciem. Aby to zrobić, opłucz go pod bieżącą wodą, wizualizując sobie, jak spływa z niego cała negatywna energia, która mogła zgromadzić się na nim, zanim trafił w twoje ręce. Gdy intuicyjnie poczujesz, że kamień jest już czysty, możesz osuszyć go ściereczką lub pozostawić do samodzielnego wyschnięcia.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Jak ładować noc Kairu?

Noc Kairu najlepiej jest ładować za pomocą kąpieli księżycowej. Aby to zrobić, należy zostawić kamień na całą noc w pobliżu okna, tak aby padały na niego promienie księżyca. Pamiętaj jednak, aby wcześniej sprawdzić, w jakiej fazie jest księżyc. Ma on moc ładowania kryształów w momencie, kiedy wzrasta aż do pełni.

Z czym łączyć noc Kairu?

Noc Kairu najlepiej łączyć będzie się z innymi półfabrykatami, takimi jak piasek pustyni właściwości, którego pomagają nam zapanować nad emocjami i łagodzić lęk. Kamień ten pomaga nam też odzyskać wiarę w siebie oraz skraca samotność, sprawiając, że na naszej drodze pojawiają się właściwi ludzie. Z połączenia tych kamieni skorzystać może każdy, komu zależy na zawarciu nowych znajomości i zbudowaniu, lub odbudowaniu, relacji z tymi, na których nam zależy.

Zobacz także:

Czarny turmalin właściwości, którego reprezentują energię męską, również będzie doskonałym uzupełnieniem dla nocy Kairu. Ich wibracje wzajemnie się równoważą, dzięki czemu duet ten pomoże nam w osiągnięciu harmonii i pozwoli intuicyjnie wyczuwać, kiedy należy przejąć inicjatywę, a kiedy przeczekać lub się wycofać. Warto podkreślić też, że jeśli chodzi o kruszce, to noc Kairu szczególnie dobrze łączy się ze złotem.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Noc Kairu a znak zodiaku

Noc Kairu jest kamieniem, który sprzyjać będzie z natury ruchliwemu i nastawionym na działanie Wodnikowi. Z mocą tego kamienia odzyska on spokój i nieco zwolni, aby móc lepiej przyjrzeć się temu, co dzieje się w jego otoczeniu. Noc Kairu będzie też świetnym amuletem, dla wszystkich znaków powiązanych z żywiołem ognia, czyli dla Barana, Lwa i Strzelca. Znaki te łączy umiejętność przejmowania inicjatywy, żywiołowość i ekstrawertyzm. Z pomocą nocy Kairu zdołają one wyciągnąć z tych naturalnych dla siebie przymiotów to, co najlepsze, a dzięki temu, otoczyć się kółkiem znajomych, które będzie nie tylko duże, ale też szczere i oddane.

Noc Kairu właściwości lecznicze

Noc Kairu wzmacnia organizm, dodaje energii i stabilizuje emocje. Medycyna niekonwencjonalna wymienia takie jej właściwości jak:

  • leczenie artretyzmu i reumatyzmu;
  • łagodzenie stanów zapalnych;
  • zmniejszanie bólu;
  • leczenie bólu gardła;
  • zapobieganie migrenie;
  • zmniejszanie stanów lękowych.

Ponieważ noc Kairu szczególnie mocno związana jest z czakrą gardła, może ona stanowić wsparcie we wszystkich dolegliwościach związanych z tym obszarem. Szczególnie mocno będzie działać w połączeniu z innym kamieniem rezonującymi z wibracją tej czakry, jak chryzopraz właściwości, którego mają moc zmniejszania wady wymowy. Połączenie właściwości tych dwóch minerałów sprawdzi się w osób, które w swojej pracy muszą często korzystać z głosu, na przykład nauczycieli, aktorów czy konsultantów.

Noc Kairu biżuteria

Noc Kairu ze względu na swoje ogromne walory estetyczne jest często wykorzystywana do tworzenia biżuterii. Szczególnie popularne są kolczyki i naszyjniki. To dobry wybór, ponieważ te dodatki znajdują się blisko czakr, z którymi powiązany jest ten minerał. Równie często producenci biżuterii proponują nam bransoletki z nocą Kairu. Choć w tym wypadku, wibracja kamienia nie będzie już tak silna, nie oznacza to, że noszenie go w tym miejscu jest złym pomysłem. Nawet jeśli schowasz pojedynczy kamień do kieszeni lub portfela, dalej będzie mógł on wpływać na ciebie pozytywnie.

Fot. Kamień noc Kairu, iStock

Mimo tego, że noc Kairu jest kamieniem, którego powstanie wymaga dodatkowej ingerencji ze strony człowieka, jego cena nie jest szczególnie wygórowana. Pojedynczy kamień dostać można już za kilka złotych, zaś ceny biżuterii, w której został wykorzystany, zaczynają się już od kilkunastu złotych.

PRZECZYTAJ: