Portfel to symbol naszego stanu finansowego. Już nasze babcie wiedziały, że nie powinno się nosić starego portfela, ponieważ odpycha pieniądze i przynosi pecha. Gdy tylko na portmonetce pojawiają się przetarcia, pęknięcia, plamy czy dziury, należy jak najszybciej postarać się o nową. Co jednak zrobić ze starym portfelem? Jedna rzecz jest wyjątkowo niekorzystna. Nigdy nie rób tego ze starym portfelem. Uważaj, możesz ściągnąć pecha i wiele stracić. Zobacz, o czym owa.

Uważaj, nigdy nie rób tego ze starym portfelem

Portfel to ważny przedmiot w naszym życiu. Odpowiada w dużej mierze za nasze powodzenie i stan finansów, dlatego należy o niego dbać. Aby zapewnić sobie pomyślność, najlepiej mieć portfel w szczęśliwym kolorze, a w środku zawsze mieć symboliczne pieniądze oraz amulet na powodzenie. Co jednak zrobić, gdy nadchodzi czas na wymianę portfela?

Okazuje się, że wyrzucenie portfela do śmieci to najgorszy pomysł z możliwych. Nigdy nie rób tego ze starym portfelem, ponieważ w ten sposób ściągasz pecha i wiele stracić. Stara portmonetka nie może wylądować w worku z pozostałymi odpadkami i nieczystościami. Nie jest wskazane także oddawanie starych portfeli do pojemników na używaną odzież.

Wyrzucanie portfela sprawia, że zaburza się energię finansową, którą pieczołowicie budowaliśmy wcześniej. Mieszanie jej ze śmieciami rujnuje szczęście w finansach, przynosząc niespodziewane straty, wydatki i gubienie gotówki. Może powodować także wielkiego pecha życiowego. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować.

Zobacz też:

Co zrobić ze starym portfelem?

Przesądy i babcine mądrości zakazują wyrzucania portfela do śmieci. Co w takim razie zrobić ze starym portfelem, by się pozbyć, ale nie narobić sobie pecha? Specjaliści od energii finansowej wskazują, że zniszczoną portmonetkę należy oddać działaniu czterech żywiołów:

  1. W bezpiecznym miejscu stary portfel należy spalić.
  2. Następnie zgasić ogień za pomocą podmuchów powietrza i wody.
  3. Na koniec portfel trzeba zakopać w ziemi.

W ten sposób energię finansową uziemiamy, oddajemy ją żywiołom i zakańczamy krąg jej działania. Od tego momentu można spokojnie zacząć używać nowego portfela. Pamiętaj, aby koniecznie włożyć do niego na początek przynajmniej jeden grosz na szczęście i nigdy nie dopuszczać do wydania wszystkich pieniędzy, jakie się w nim znajdują.

Zobacz także:

Sprawdź także: