Pod żadnym pozorem nie rób tego podczas spaceru. Już od Starożytności wiadomo, że to prosty sposób na ściągnięcie na siebie poważnych kłopotów.

Nie rób tego podczas spaceru: o co chodzi?

Spacer zawsze kojarzy się z czymś miłym. Dlatego ludzie często zapominają o tym, że nawet taka pozornie niewinna czynność niesie ze sobą realne zagrożenie. Oczywiście, nie mam na myśli żadnych wypadków losowych, bo na nie nie mamy wpływu. Jednak ta kwestia bywa pomijana, a warto o niej pamiętać. Więc jeśli nie chcesz przyciągnąć do siebie pecha, pod żadnym pozorem nie przechodź pod drabiną. Jednak zakaz ten nie obejmuje drabiny domowej lub tej, której używasz do remontu mieszkania. Co więcej, niebezpieczne są nie tylko nienależące do nas drabiny, ale także wszystkie inne obiekty, które kształtem przypominają trójkąt.

Zobacz także: 

Nie rób tego podczas spaceru: dlaczego?

O tym, że przechodzenie przez drabinę zwiastuje nieszczęście, wiedzieli już o tym Starożytni. Możemy być zatem pewni prawdziwości tego przekonania, ponieważ gdyby się nie sprawdzało, zaginęłoby w mrokach przeszłości. Taki zakaz jest bowiem podyktowany kilkoma przesłankami, a każda z nich może wpłynąć na nasze życie. Czy wiesz, dlaczego nie wolno przechodzić pod drabiną?

  • W ten sposób możemy zrzucić przychylnego nam anioła, który znajduje się tuż nad nami. W tym przypadku bezpośrednio narażamy się na utratę przychylności swojego duchowego opiekuna.
  • Trójkąt ma w sobie magiczne moce, zaklęte między 3 bokami. Przechodząc pod drabiną, przecinamy magiczny trójkąt skierowany ku niebu, a tym samym zaburzamy harmonię wszechświata. Takie postępowanie może odbić się na naszym samopoczuciu.
  • Trójkąt utworzony z boków drabiny jest symbolicznym przedstawieniem Trójcy Świętej. Przechodząc pod nią, naruszamy odwieczny porządek świata. Dlatego, zdaniem niektórych osób, jest to wielkie przewinienie, a nawet bluźnierstwo.
  • W dawnych czasach trójkąt był również kojarzony z szubienicą. Wierzono, że przechodzenie pod drabiną jest kuszeniem losu i wróżbą śmierci. W tym przypadku zakaz ten miał wymiar przede wszystkim praktyczny.

Jak możesz się przekonać, przechodzenie pod drabiną nie jest współczesnym wymysłem, ale przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiedzą. Pozwala ona nam świadomie uchronić się przed pechem oraz nieszczęściem.

Przeczytaj także: 

 

Zobacz także: