Nieślubna córka Alberta II oficjalnie uznana za księżniczkę

Były król Belgii Albert II Koburg otrzymał sądowy nakaz poddania się testom DNA. Ich wyniki jednoznacznie potwierdziły, że arystka Delphine Boel jest jego córką. Delphine po raz pierwszy publicznie poruszyła ten temat w 2005 roku, jednak na skierowanie sprawy do sądu zdecydowała się dopiero kilka lat później. 51-letnia artystka jest owocem romansu króla Alberta II z baronową Sybille de Selys Longchamps. Romans miał trwać w latach 1966-1984. Po trwającej siedem lat walce, sąd oficjalnie uznał Delphine za córkę Alberta II.

Prawne zwycięstwo nigdy nie zastąpi miłości ojca, ale zapewnia w jakimś stopniu poczucie sprawiedliwości - tak wygraną komentują prawnicy Delphine.

Córka byłego króla Belgii może zmienić nazwisko na Saxe-Cobourg, a jej dzieci otrzymają tytuły członków rodziny królewskiej.

Czytaj też: Tajemniczy romans Kate Middleton. Spotykała się ze znanym prawnikiem. Wygląda jak Mark Darcy z "Dziennika Bridget Jones"!

Kim jest Delphine Boel?

Delphine Boel jest 51-letnią artystką, specjalizującą się w malarstwie, rzeźbie oraz sztuce multimedialnej. Ukończyła z wyróżnieniem Chelsea School of Arts w Wielkiej Brytanii, prywatnie jest żoną Jamesa O'Hare. Para wychowuje dwójkę dzieci, 17-letnią Joséphine i 12-letniego Oscara. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Delphine Boel (@delphine_boel) Sie 29, 2020 o 2:37 PDT