Szczegóły romansu Davida Bowie z nastoletnimi groupie 

Tuż po ogłoszeniu informacji, iż ruszyły castingi do pełnometrażowego filmu biograficznego o Davidzie Bowie, pojawiają się coraz nowsze doniesienia na temat przeszłości jednej z największych legend muzyki pop w historii. Już w 2016 roku w biografii "David Bowie: A Life" autorstwa Dylana Jones'a fani mogli się dowiedzieć, że w czasach swojej burzliwej młodości Bowie był uzależniony od seksu. Stawiał na kobiety i mężczyzn w różnym wieku i różnych konfiguracjach, a jego nadrzędną zasadą w organizacji życia intymnego był absolutny brak zasad. Taki układ miał też mieć z pierwszą żoną Mary Angelą Barnett, z którą związał się w wieku 17 lat. Ich dom był otwarty na seksualne eksperymenty a oni sami zostawiali sobie zawsze "otwartą furtkę". Z Angie, amerykańską modelką, aktorką i dziennikarką, Bowie miał jednego syna, Duncana. W czasie trwania tego dziesięcioletniego związku (Angie i David rozwiedli się w 1980 roku w Szwajcarii) gwiazdor nie stronił od romansów, również z nastoletnimi dziewczynami zafascynowanymi jego dokonaniami muzycznymi. Podobno miał też przelotny romans z Mickiem Jaggerem, o czym mówiła w wywiadach w 2012 roku pierwsza żona. 

Jednak to wiek nastoletnich groupies Davida Bowie'ego wzbudził światową konsternację, gdy same dziewczyny zaczęły opowiadać ze szczegółami swoje spotkanie z gwiazdą. W rozmowie z dziennikarzami Daily Mail 60-letnia obecnie Dana Gillespie oraz Lorie Maddox podkreślają, że nie są to sensacyjne doniesienia, a w tamtych czasach "liczyła się zabawa i nie było żadnych zasad". Romanse z 14-latkami były więc tajemnicą poliszynela, a środowisko wiedziało, że muzyk uwielbia seks w różnych odsłonach. David Bowie romansował także ze znaną Polką. W 1969 roku spotkał na Malcie piosenkarkę Adę Rusowicz.

Nigdy nie myślałam o Davidzie jako kimś, kto upodobał sobie szczególnie młode dziewczyny. On po prostu lubił błyskotliwe kobiety. Sugerowano mi, że sypianie z 14-latką było pod względem prawa gwałtem. Ale mówiłam to już wielu pisarzom. Byliśmy młodzi, bawiliśmy się. Wtedy to się właśnie liczyło, nie było żadnych obowiązujących zasad.", opowiada Dana Gillespie. 

Seks skandale Davida Bowie

Gillespie mocno podkreśla też fakt, że seks odbywał się za jej zgodą, a ona sama nigdy nie myślała o tym, żeby związać się z Bowiem na stałe. Przyjaźnili się przez jakieś 10 lat. 

Gdy miałam 15-16 lat, rozmawiałam z nim średnio co trzy, cztery miesiące. Przychodził, a ja gotowałam mu ryż z warzywami, bo wtedy źle się odżywiał. Pamiętam, że kiedyś opowiadał mi o problemach, jakie ma z jedną z tancerek. Ale przeważnie nie dzielił się tym, co przeżywa. Myślę, że życie prywatne nie było dla niego tak ważne jak kariera., wspomina w wywiadzie.  

Inna dziewczyna, z którą Bowie miał uprawiać seks to Lorie Maddox (poznał ją, gdy miała 14 lat). Muzyk miał wysłać po młodziutką Lorie swojego ochroniarza i zaprosić ją w ten sposób na kolację. Po kolacji razem z groupie Davida, Sable Starr znaleźli się w hotelowym pokoju, w którym 14-latka straciła dziewictwo. 

Myślę, że on nie przejmował się, ile mam lat. Był antyspołeczny, za każdym razem przełamywał jakieś bariery. Myślę też, że nie spotykał się z nastolatkami celowo. My byłyśmy młode i on był młody. Inni muzycy pewnie wiedzieli, że byłyśmy nieletnie. Może ta nasza niewinność ich przyciągała?  David był delikatny, miły, gdy byliśmy razem. Był dżentelmenem, fascynującą istotą. Czy żałuję? Nie, życie toczy się dalej. Dzisiaj mam 60 lat. Ludzie powinni się uspokoić, zapomnieć. W życiu trzeba przejść jakąś drogę. Ja w błędy nie wierzę. David nie był wtedy wielką gwiazdą, więc nie zaciągał nas do łóżka, by stać się celebrytą. Długo się przyjaźniliśmy. Często sprawdzał, co u mnie słychać., podkreśla z całą mocą Lorie Maddox. 

Zapytana o to, czy czuje się wykorzystana przez sławnego muzyka, dawna kochanka mówi stanowczo:

W żaden sposób nie czuję się wykorzystana. Nie można nikogo osądzać po tylu latach.

Pełne seks ekscesów i skandali życie Davida Bowie miało się też zmienić, gdy poznał ciemnoskórą modelkę Iman. Zakochał się od pierwszego wejrzenia i szybko wziął z Iman ślub w 1992 roku - małżeństwem byli aż do śmierci muzyka w 2016. Długo starali się o dziecko, które przyszło na świat po serii nieudanych prób. Iman i Bowie mają 15-letnią córkę Lexi. 

Aktualnie trwają prace nad "Stardust" fascynującą biografią muzyka o wielu twarzach, której fabuła zapewne zawierać będzie również pikantne elementy z życia gwiazdy. Wiadomo już, że w roli głównej wystąpi brytyjski aktor i muzyk Johnny Flynn.