Niebieska linia Rossmann: co to za akcja?

Rossmann tym razem nie oferuje swoim klientkom kolejnej promocji, tylko rzecz znacznie ważniejszą. Drogeria przygotowała akcję, która ma na celu wsparcie ofiar przemocy w rodzinie.

"Makijaż może wyrażać osobowość, ale także zaangażowanie" - pod taki hasłem Rossmann zachęca kobiety do malowania niebieskiej linii na oku. Do akcji "Niebieska linia przeciw przemocy" może dołączyć każda z nas. Wystarczy namalować sobie na powiece niebieską kreskę, a następnie zdjęcie wrzucić na Instagram z hasztagiem #niebieskaliniarossmann. 

Przez cały kwiecień pracownice sieci sklepów Rossmann na znak solidarności z ofiarami przemocy będą chodziły w niebieskim makijażu oka. Dodatkowo każda osoba robiąca zakupy za pomocą aplikacji Rossmann do 31 października 2019 r. będzie gromadziła punkty, które przełożą się na pomoc dla wybranej instytucji. Na wybranie organizacji, na którą będziemy chciały przeznaczyć pieniądze mamy 2 tygodnie od przystąpienia do Klubu Rossmann.

Niebieska Linia wspiera ofiary przemocy domowej

Niebieska Linia, czyli Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy powstała w 1995 roku. Już w pierwszym roku działalności z pomocy pogotowia skorzystało prawie 4 ty. osób. Obecnie z "Niebieskiej Linii" korzysta o wiele więcej osób. 

Statystyki są zatrważające. W 2018 roku aż 88133 osób doświadczyło przemocy w rodzinie. Ofiarami są głównie kobiety (65057 ofiar), które przyznały się do przemocy psychicznej, ekonomicznej czy fizycznej. Ale nie brakuje też dzieci i młodzież, które są ofiarami lub świadkami przemocy wobec bliskich.

"Nasi psychologowie i prawnicy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami doznającymi przemocy. Rozumieją, że osoby dzwoniące znalazły się w trudnej, kryzysowej sytuacji. Często nie starcza im już sił, aby zgłosić się po pomoc i wsparcie bezpośrednio do placówki pomocowej, bo taka wizyta wymaga wiele odwagi i energii. Oznacza to kontakt z kimś obcym, a taki krok może wzbudzać wiele obaw i lęku u osób potrzebujących pomocy, zwłaszcza jeśli czują się bezsilne wobec przeżywanego problemu" – mówi Renata Durda, kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Na "Niebieską Linię" można się zgłaszać dzwoniąc pod numer (22) 668 70 00 lub kontaktując się mailowo: poradnia@niebieskalinia.pl.

W tym roku Niebieska Linia otrzyma również wsparcie od drogerii Rossmann, która wspiera łącznie 250 organizacji w ramach akcji "Pomagamy jak umiemy".