Nie tylko Radio Nowy Świat. Kogo usłyszymy w Radiu 357?

Po burzliwym rozstaniu z Programem III Polskiego Radia, byli dziennikarze stacji postanowili otworzyć własną rozgłośnię - w lipcu bieżącego roku powstało Radio Nowy Świat. Marek Niedźwiecki gościł na antenie radia kilkukrotnie, jednak wiemy, że zamierza pójść dalej i już niedługo usłyszymy go na antenie Radia 357. Nazwa nawiązuje do adresu radiowej Trójki, która mieści się przy Myśliwieckiej 3/5/7. Obecnie radiowcy zbierają środki poprzez stronę patronite.pl

Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357 (...) Odchodziliśmy z radia w różnych latach, w różnych okolicznościach. A teraz wracamy – razem i na swoich warunkach - czytamy na stronie zbiórki.

Kogo usłyszymy w Radiu 357? Poza Markiem Niedźwieckim będzie to Kuba Strzyczkowski, Tomasz Michniewicz, Katarzyna Borowiecka, Agnieszka Szydłowska, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, Roma Leszczyńska, Ernest Zozuń, Michał Olszański i wielu innych, znanych nam dobrze dziennikarzy. 

Sukces Radia Nowy Świat

Internetowa stacja radiowa założona przez byłych dziennikarzy Trójki wystartowała w piątek 10 lipca 2020. Już pierwsza, poranna audycja którą poprowadził Wojciech Mann spotkała się z niezwykłym odzewem - platformy udostępniające stację zanotowały wtedy ponad 100 tysięcy słuchaczy. Radio Nowy Świat jest dostępne bezpłatnie na platformach Open FM i WP Pilot Obie a także pobrać na urządzenia z oprogramowaniem iOS i Android lub odtwarzać przez przeglądarkę.