Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę. Dlatego wiele osób przynosi już bukiety do domu, dając sobie namiastek kolejnej pory roku. Uważaj jednak, gdzie umieścisz cięte rośliny, bo możesz sobie zaszkodzić. Przeczytaj, co mówi przesąd i nie trzymaj kwiatów w tym miejscu. Inaczej przyciągną łzy i pecha w miłości oraz inne nieprzyjemne efekty. Które miejsce działa w ten sposób?

Nie trzymaj kwiatów w tym miejscu

Walentynki, Dzień Kobiet, a może urodziny lub imieniny – każda okazja jest dobra, by podarować bukiet kwiatów. Mnóstwo osób kupuje je nawet bez żadnego szczególnego powodu. Kiedy przynosimy je do domu, warto pamiętać o ważnej zasadzie, inaczej kwiaty przyniosą więcej szkód niż pożytku.

Mówi się, że bukiety nie pasują do każdego pokoju w domu. Najgorzej, gdy postanowimy umieścić cięte kwiaty w kuchni. Przesądy głoszą, że bukiet w tym pomieszczeniu zakłóca domową energię. Lepiej zatem nie kusić losu. Nie trzymaj kwiatów w tym miejscu, inaczej szybko pojawią się nieprzyjemne skutki.

Zobacz też:

Bukiet w kuchni przyciągnie pecha

Przesądy o bukietach jasno wskazują, że trzymanie ich w kuchni to najgorszy z możliwych pomysłów. Podobno cięte kwiaty w tym miejscu przyciągają łzy, pecha w miłości i szereg innych negatywnych skutków. Po ustawieniu bukietu w kuchni szybko zauważysz, że:

  • przyciągają kłótnie i problemy,
  • powodują pechowe wypadki,
  • odczuwasz mniej energii do działania,
  • gubisz cenne drobiazgi,
  • tracisz optymizm i spokój ducha.

Dodatkowo kwiaty w kuchni więdną szybciej niż te trzymane w pozostałych pomieszczeniach. Wpływa na to głównie energia panująca wokół, a także opary z gotowania i aromaty owoców czy warzyw. Z bukietem w kuchni łatwiej także o nieszczęśliwe wypadki. Przy kolejnej okazji pamiętaj o tym przesądzie i nie trzymaj kwiatów w tym miejscu. Z pewnością lepiej zaprezentują się w salonie, nawet jeśli pokoje dzieli tylko kawałek przestrzeni.

Sprawdź także:

Zobacz także: