Kupienie prezentu dla mężczyzny jest zazwyczaj dość problematyczne. Prawie każda kobieta musi się przy tym sporo nagłowić. Okazuje się, że pewne popularne przedmioty przekazywane w prezencie mogą nieść ze sobą negatywną wróżbę. Nie dawaj tych 2 rzeczy w prezencie ukochanemu. Inaczej przyciągniesz do siebie lawinę problemów. Sprawdź, czego lepiej nie kupować na prezent.

Których rzeczy nie dawać w prezencie ukochanemu?

Wybór prezentu dla osoby, którą się kocha, jest nie raz bardzo trudny. Co kupić w prezencie, by nie mnożyć niepotrzebnych bibelotów, gadżetów, a tym bardziej nie popełnić wpadki? Pisaliśmy już o tym, że nie należy dawać w prezencie pustego portfela, inaczej nici ze szczęścia w finansach. Przesądy przestrzegają przed dwoma innymi pechowymi prezentami. Przynoszą kłopoty zwłaszcza wtedy, gdy przekazuje się je mężczyznom. Nie dawaj tych 2 rzeczy w prezencie ukochanemu, ponieważ ściągają pecha:

  • Zegarek – wydaje się idealnym prezentem, ale przesąd głosi, że zegarek w prezencie odmierza czas do rozstania. To dlatego jest to pechowy prezent zwłaszcza dla osób będących w związku. Dodatkowo, jeśli zegarek się uszkodzi lub stanie, wróży to nawet śmierć osoby, która go nosi.
  • Buty – podarowanie butów, zwłaszcza mężczyźnie swojego życia, także grozi szybkim rozstaniem. Buty w prezencie symbolizują, że ta osoba wkrótce odejdzie. Ta zasada dotyczy zarówno butów wyjściowych, jak i sportowych, a nawet kapci. Przesąd miał sprawdzać się niedługo po założeniu sprezentowanych butów. Taki prezent dodatkowo może być nietrafiony – lepiej niech każdy sam wybierze sobie swoje obuwie.

Przeróżne okazje, które wiążą się z wybieraniem dla kogoś prezentu, sprzyjają powstawaniu przesądów. Jakie jeszcze prezenty przynoszą pecha? Zanim zdecydujesz się na drogi upominek, lepiej sprawdź naszą listę.

Zobacz też:

Jakie prezenty przynoszą pecha?

Przekazywanie sobie przedmiotów to magiczny moment. Z tego powodu powstało wiele przesądów na temat tego, jak dawać prezenty, co przekazywać, a jakie podarunki przynoszą pecha. Jak już pisaliśmy, zegarek i buty przynoszą pecha, więc nie dawaj tych 2 rzeczy w prezencie ukochanemu. To jednak nie wszystko, na co trzeba uważać. Oto lista innych pechowych prezentów, o których przeczytasz w naszych artykułach:

Te przedmioty mogą wydawać ci się świetnym pomysłem na podarunek lub odwrotnie – nie myślałaś o nich nigdy jako o prezencie. Przesądy o ich pechowej mocy są dość niejasne, ale czy warto ryzykować nieszczęściem? Daj nam znać, czy wierzysz w przesądy o symbolicznym znaczeniu takich prezentów.

Sprawdź także:

Zobacz także: