Nicole Kidman o molestowaniu seksualnym

Nicole Kidman w artykule dla "New York Magazine" zdobyła się na bardzo szczere wyznanie dotyczące małżeństwa z aktorem Tomem Cruisem. Para poznała się na planie filmu "Szybki jak błyskawica" i w grudniu 1990 roku wzięła ślub. Aktorka miała wtedy 22 lata. Ich małżeństwo nie trwało długo: w 2002 roku Nicole Kidman i Tom Cruise rozwiedli się, a z ich małżeństwa pozostało dwoje adoptowanych dzieci. Jak przyznaje Nicole Kidman w artykule dla "New York Magazine", małżeństwo z aktorem uchroniło ją przed molestowaniem seksualnym. "Wyszłam za mąż z miłości, ale małżeństwo z bardzo wpływowym człowiekiem uchroniło mnie przed molestowaniem seksualnym. Pracowałam, ale znajdowałam się w swoistym kokonie."

Po rozwodzie, Nicole Kidman długo była sama, ponieważ nie chciała przechodzić z jednego związku w drugi, zwłaszcza, że wyszła za mąż bardzo młodo. "Nie chciałam skakać z jednego związku z drugi. Dużo czasu spędziłam sama, co było bardzo dobre, bo byłam dzieckiem, kiedy wyszłam za mąż. Musiałam dorosnąć."

Aktorka od 2006 roku jest żoną muzyka country Keitha Urbana, w którym jest szczęśliwie zakochana, dlatego wspominanie małżeństwa z Cruisem nie przychodzi jej łatwo. "Mówienie o małżeństwie z Tomem Cruise'em, za którego wyszłam mając 22 lata, nie przychodzi mi łatwo, bo jestem teraz żoną człowieka, który jest moją wielką miłością, więc jest to niemal obraźliwe. Mając to na uwadze, chcę powiedzieć, że wyszłam za mąż bardzo młodo, ale zdecydowanie nie było to dla mnie źródłem siły - to była moja ochrona." -wyznała Kidman

Nicole Kidman przyznała, że kiedy wzięła rozwód, musiała szybko "dorosnąć" i wtedy właśnie przeżyła swoje chwile #MeToo". "Czy chcę o nich opowiadać? Nie. Czy wychodzą one w mojej pracy? Jak najbardziej. Jestem otwarta i szczera. Chcę, by moje doświadczenia i emocje zostały wykorzystane - i nie mówię tu tylko o molestowaniu seksualnym. Mówię o stracie, śmierci, całym spektrum życia. Ale muszą to być właściwi ludzie, którzy nie użyją tego w niewłaściwy sposób."

Nicole Kidman zagra w filmie o molestowaniu seksualnym

Nicole Kidman zagra obok Charlize Theron i Margot Robbie w filmie o molestowaniu pracownic przez szefa agencji Fox News. Po raz pierwszy o molestowaniu przez szefa agencji Fox News zrobiło się głośno w 2014 roku, kiedy jedna z pracownic firmy, Gabriel Sherman ujawniła w swojej książce szczegóły dotyczące wydarzeń z lat 80. Zdaniem Sherman, szef agencji - Roger Ailes, zaoferował jej awans, jeśli się z nim prześpi. Skandal z udziałem Rogera Ailesa wybuchł jeszcze przed głośną aferą z Harveyem Weinsteinem.

W 2016 roku, była dziennikarka Fox News Gretchen Carlson pozwała szefa agencji, za to, że zwolnił ją, kiedy odrzuciła jego propozycje seksualne. Wkrótce, sześć innych kobiet ujawniło się twierdząc, że również były molestowane.

Film wyreżyseruje Jay Roach, zaś autorem scenariusza jest Charles Randolph. Jak na razie nie podano oficjalnie tytułu filmu