"Nic się nie stało" - film Sylwestra Latkowskiego o pedofilii wśród celebrytów

"Nic się nie stało" to dokument Sylwestra Latkowskiego o prostytucji i pedofilii w środowisku celebrytów.

Kto powinien się obawiać filmu? Powinni obawiać się ci, którzy krzyczą o pedofilii, ale gdy odbywała się na wyciągnięcie ręki, to udawali, że nic nie widzą, odwracali głowę albo oceniali to jako niewinną zabawę. Ci, którzy uważali, że obowiązują ich inne zasady, w których można przedmiotowo wykorzystywać młodocianych - tak zapowiedział swój film w mediach społecznościowych Sylwester Latkowski.

"Nic się nie stało": o czym jest film?

W zapowiedzi filmu czytamy: "Przemoc seksualna, prostytucja i pedofilia w lokalu, który miał być wizytówką Sopotu i który odwiedzali celebryci".

W zeszłą sobotę TVP Info pierwszy raz pokazało zwiastun filmu "Nic się nie stało". W filmie reżyser wraca do historii 14-letniej Anaid, która pięć lat temu popełniła samobójstwo. Tłem jej historii są dwa nieistniejące już sopockie kluby: Dream Club oraz Zatoka Sztuki, w którym bywali znani celebryci.

Jak podkreśla prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, jeden z tych lokali stał się "przykrywką do działań pedofilskich, stręczycielskich czy produkcji prostytutek".

Dziennikarz Mikołaj Podolski od lat zajmujący się tą sprawą ma nadzieję, że film przyczyni się do ukarania wszystkich winnych, którzy dopuścili się czynów pedofilskich lub to umożliwiali.

To jest jedna z największych afer pedofilskich tego kraju. (…) Ja się dziwię, że to tak ucichło, skończyło się na kilku osobach. Moim zdaniem w ten proceder było zamieszanych więcej osób - mówi Mikołaj Podolski, dziennikarz onet.pl

Przeczytaj także: Skandal po premierze filmu "Nic się nie stało"

"Nic się nie stało" w telewizji: gdzie obejrzeć dokument?

Dokument "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego został po raz pierwszy pokazany w TVP1 w środę, 20 maja, o godz. 21, czyli dzień wcześniej niż film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", którego premiera telewizyjna odbyła się w TVN. 

Osoby, które nie zdążyły obejrzeć filmu "Nic się nie stało" w TVP będą mogły obejrzeć dokument online. Produkcja jest już dostępna bezpłatnie w internecie w serwisie VOD. 

Już teraz zobaczcie zapowiedź głośnego filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało":

Film „Nic się nie stało” miał zostać pokazany pod koniec marca, jednak z powodu pandemii premiera dokumentu została przesunięta.