Netia Off Camera 2017, to bardzo prestiżowy i uznany konkurs filmowy. Krakowska Nagroda Filmowa, to czek na 100 tysięcy dolarów i możliwość ubiegania się o stypendium Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości miliona złotych. Dlatego jest o co walczyć. W tym roku wszystkie nagrody trafiły do jednego reżysera - Jana P. Matuszyńskiego za film "Ostatnia rodzina". Ten debiut fabularny został także nagrodzony przez krakowską publiczność. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych wygrał natomiast "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

Kto w tym roku w jury Netia Off Camera?

W tym roku jury obradowało pod przewodnictwem Agnieszki Holland. Dodatkowo jury zasilali: trzykrotny laureat Oscara Dante Ferretti oraz "prawa ręka" Martina Scorsese - producentka filmowa Emma Tillinger Koskoff.

Jaką nagrodę otrzymał "Wołyń"?

Nagroda Kulczyk Foundation w wysokości 300 tysięcy złotych - główny laur w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych - trafiła do Wojciecha Smarzowskiego i Andrzeja Smolenia za film "Wołyń". Nagrodę przyznało międzynarodowe jury składające się z: Joanny Johnston, Waltera Fasano i Victorii Thomas.

Czy przyznano nagrody dla aktorów?

Nagrodzono również aktorów. Po raz pierwszy wręczono Nagrodę MacterCard Rising Star za najlepszy debiut aktorski w filmie fabularnym. Otrzymał ją Max Jastrzębski za rolę w filmie "Wspomnienie lata" Adama Guzińskiego. Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Magdalena Berus za rolę w "Szatan kazał tańczyć" Katarzyny Rosłaniec, a nagroda dla najlepszego aktora trafiła do Arkadiusza Jakubika za role w "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy, w "Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego i w "Sztuce kochania" Marii Sadowskiej.

Agnieszka Holland również z nagrodą na Netia Off Camera 2017

Nagroda Specjalna "Pod Prąd" dla twórców, którzy są wzorem dla młodych filmowców, przyznana została Agnieszce Holland.

Mam nadzieję, że młodzi będą mogli iść pod prąd i ten prąd nie będzie zbyt brutalny. Zróbmy razem tamę, to to się nie uda.

Mam nadzieję, że młodzi będą mogli iść pod prąd i ten prąd nie będzie zbyt brutalny. Zróbmy razem tamę, to to się nie uda (http://www.tvn24.pl)