Kiedy u Nergala zdiagnozowano białaczkę, jego chorobą żyła cała Polska. Pod Kliniką Hematologii i Transplantologii AM w Gdańsku dzień i noc koczowali fotoreporterzy, niektórzy z nich próbowali nawet wedrzeć się na oddział, aby tylko zdobyć zdjęcie ze szpitalnego łóżka. W ciągu kilku miesięcy z mało znanego w kraju wokalisty deathmetalowego, Adam Darski stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Setki tysięcy osób dowiedziały się o jego chorobie, do czego w dużej mierze przyczyniła się Doda, ówczesna narzeczona muzyka. To dzięki jej apelowi, strona Fundacji DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych, przeżyła oblężenie: - Adam potrzebuje szpiku, błagam o pomoc. Proszę otwórz stronę www.dkms.pl w zakładce dawca wejdź w rejestrację, wypełnij formularz. Przekaż info dalej. Dziękuję z całego serca - prosiła na Facebooku. W niespełna tydzień zarejestrowały się trzy tysiące osób.

Choroba Nergala

Chociaż nikt na początku nie wierzył w związek Dody i Nergala, po tym jak wokalistka całą sobą walczyła z chorobą ukochanego nie było wątpliwości, że jest dla niego w stanie zrobić wszystko. Jej starania przyniosły efekt. Znaleziono dawcę, a w grudniu Adam Darski przeszedł przeszczep. Wydawało się, że po udanej operacji para będzie żyła długo i szczęśliwie. Niestety trzy miesiące później wokalista Behemoth postanowił rozstać się z Dodą, a o tym jak wyglądała ich rozmowa, gwiazda opowiedziała w "Gali".

- Teraz uważam, że zrobił mi przysługę, zostawiając mnie przez telefon, i to w Dzień Kobiet. (...) Po wszystkim co razem przeszliśmy, facet mówi mi przez telefon: "Mała to mniej więcej tak, jakbyśmy oboje byli skośnoocy, tylko ja mówię po japońsku, a ty po chińsku, rozumiesz? Nie dogadamy się". Ja dostałam szału! Byłam jak w amoku, spaliłam pół domu! Sąsiedzi wezwali straż pożarną, bo z wściekłości podpaliłam wszystkie jego rzeczy. Rower mu zrzuciłam z szóstego piętra - wyznała.

Darski związkowi z Dodą poświęcił rozdział w swojej książce. Stwierdził, że wokalistka została zniewolona przez jego chorobę: - Myślę, że Dorota podczas mojej choroby w dużej mierze zrezygnowała z siebie. I ja i ona nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak wiele nas to siły kosztowało. Pewnie więcej ją, bo moje cierpienia były bardziej natury fizycznej.

Nergal pokazał zdjęcie ze szpitala

Dziesięć lat od pobytu w szpitalu, Adam Darski postanowił pokazać pierwsze zdjęcie z okresu swojej choroby. Na Instagramie opublikował fotografię, na której ciężko go rozpoznać: - Niedługo minie 10 lat od mojej choroby. Białaczka była moim mrocznym pasażerem i na szczęście się jej pozbyłem. Tak, tak, tak ... na zdjęciu jestem JA w trakcie chemioterapii - napisał w poście.

Zdjęcie Nergala zobaczycie w naszej GALERII.