Masz ochotę na podróż pełną emocji? Nie musisz od razu wybierać się do Rumunii czy do Meksyku. Równie przerażające lokalizacje mamy w naszym kraju. Okazuje się, że są nawiedzone miejsca w Polsce, które potrafią zmrozić krew w żyłach zwiedzającym. Jeżeli zatem jesteś miłośnikiem adrenaliny, koniecznie się tam udaj, tylko pamiętaj - są to miejsca wyłącznie dla fanów mocnych wrażeń. 

Nawiedzone miejsca w Polsce. 5 miejsc, w których przeżyjesz horror na jawie

Gdy myślimy o nawiedzonych miejscach, do głowy przychodzą nam opuszczone kościoły we Włoszech, zamki w Rumunii czy przerażająca Wyspa Lalek w Meksyku. Mało kto przypuszcza jednak, że równie straszne miejsca znajdują się w Polsce.

Zobacz także: 

Jeżeli nie jesteś fanem mocnych wrażeń, lepiej omijaj te lokalizacje szerokim łukiem. Już na samą myśl o nich przechodzą nas bowiem ciarki. Niemal w każdym województwie możemy znaleźć przerażające zabytki, ale tym 5 miejscom nic nie jest w stanie dorównać. One mrożą krew w żyłach. 

Nawiedzone miejsca w Polsce: Pałac Satanistów w Pruszkowie

Ten pałac na początku pełnił funkcję szpitala. Miało to jednak miejsce przed I wojną światową. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w budynku została otwarta szkoła podstawowa. W czasie II wojny światowej mieścił się tu internat dla niemieckich dzieci, a następnie ponownie szkoła - do połowy lat 70. Potem budynek został opuszczony i od kilku lat nosi przydomek nawiedzonego. Można w nim znaleźć satanistyczne znaki, a nawet tron szatana. 

Nawiedzone miejsca w Polsce: Kaplica Czaszek

Kaplica Czaszek to jedno z najbardziej obleganych turystycznie nawiedzonych miejsc w Polsce. Znajduje się w Kudowie-Zdroju. To kaplica, której ściany i sklepienie pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich - ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Również w krypcie pod kaplicą znajduje się około 30 tysięcy kości. Wszystkie szczątki zostały odkryte i wydobyte w XVIII wieku. 

Zobacz także:

Nawiedzone miejsca w Polsce: Zamek w Ogrodzieńcu

Ogrodzieniec to miejscowość znajdująca się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To tam możemy odwiedzić ruiny zamku, który został wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku. Wokół niego powstały mroczne legendy, a najstraszniejszą z nich jest ta o psie. Jego atrybutem jest trzymetrowy łańcuch, który słychać w nocy. Pies stoi na straży zamku, przez co - zdaniem okolicznych mieszkańców - nikt nie odważyłby się zbliżać do ruin po zmroku. 

Nawiedzone miejsca w Polsce: Las w Witkowicach

Las witkowicki znajduje się pod Krakowem. Byłby zapewne jednym z wielu polskich borów, gdyby nie historia, która miała miejsce ponad 20 lat temu. Miejska legenda głosi, że wówczas w lesie zaginęło 9 studentów, którzy świętowali rozpoczęcie roku akademickiego. Brzmi jak fabuła amerykańskiego horroru? Choć do dziś nie wiadomo, czy to prawda, mówi się też, że właśnie w tym lesie wielu ludzi odebrało sobie życie. Jego zwiedzanie z pewnością jest zatem wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach. 

Nawiedzone miejsca w Polsce: Szpital psychiatryczny Zofiówka

Szpitale psychiatryczne często budzą grozę. Ten jednak przeraża jak żaden inny. Został ufundowany przez Zofię Edelman, która sprzedała biżuterię, żeby było ją stać na wykupienie terenów pod budowę szpitala. W czasie II wojny światowej Niemcy zastrzelili tu ponad 100 osób. Pozostali pacjenci zostali wywiezieni do Treblinki. Nic więc dziwnego, że po wojnie budynek nie został zagospodarowany i uznawany jest za nawiedzony - niektórzy widzieli w nocy nawet postacie przechadzające się po jego korytarzach. 

Zobacz także: