Hair of the day to wegańskie produkty, bazujące w 98% na składnikach pochodzenia naturalnego. Cechują się prostymi składami bez zbędnych dodatków oraz przyciągającymi, ciepłymi zapachami. W serii znajdziemy zestaw kosmetyków do włosów o różnych potrzebach, od wcierki stymulującej wzrost, po serum na końcówki. Linia bardzo dobrze sprawdza się przy popularnych metodach: OMO i CG.

Absolutny hit – metoda OMO

Codzienna pielęgnacja metodą OMO (odżywka – mycie – odżywka) to nie tylko trend, ale przede wszystkim sposób na uzyskanie zdrowego wyglądu włosów. Dzięki produktom Hair of the day, bogatym w składniki aktywne: proteiny, emolienty i humektanty, pasma staną się zregenerowane i odżywione, a przy tym będą chronione przed przesuszeniem i zniszczeniem.

W kroku pierwszym znakomicie sprawdzi się odbudowująca odżywka proteinowa lub humektantowa o nawilżającym działaniu. Krok drugi to mycie, najlepiej łagodnym, niepodrażniającym skóry głowy szamponem. Na koniec użyjmy maski bogatej w emolienty – do włosów nisko, średnio albo wysokoporowatych. Wygładzi ona kosmyki oraz zatrzyma w nich dostarczone wcześniej składniki odżywcze. Odżywka proteinowa oraz wszystkie maski z linii nie zawierają gliceryny, dlatego nie musimy martwić się puszeniem. Fryzurę wykończymy zabezpieczającym końcówki serum.

Okiełznaj niesforne loki – metoda CG

Jeżeli włosy mają tendencję do falowania lub kręcenia, warto to podkreślić. Wydobywając z nich naturalny skręt, sprawimy, że widocznie poprawi się ich kondycja. Zdrowe pasma będą sprężyste, miękkie i błyszczące – po prostu zachwycające! Poza OMO jedną z metod, która pozwala osiągnąć taki rezultat, jest CG (curly girl). Polega ona na traktowaniu włosów lekkimi kosmetykami o prostych recepturach, pozbawionych oblepiających i często obciążających substancji, przykładowo silikonów. Warunki te spełniają nowości od OnlyBio.

Zaczynamy od łagodnego oczyszczania odżywką do mycia włosów i skóry głowy Hair of the day. Nie zawiera ona silnie działających detergentów, dlatego można ją stosować codziennie. Następnie wgniećmy w pasma aktywator skrętu, który zdefiniuje ich formę i dodatkowo odżywi. Efekt wzmocni jeden z żeli stylizujących – silnie utrwalający albo proteinowy, o nieco mniej intensywnym działaniu. Chcąc cieszyć się zniewalającymi lokami lub falami w kolejnych dniach po myciu, dobrze mieć w zanadrzu mgiełkę reanimującą skręt.

Pamiętajmy, aby przed pierwszym zastosowaniem metody CG dokładnie oczyścić włosy z nadbudowanych składników lub pozostałości kosmetyków. W tym celu użyjmy szamponu oczyszczającego. Ten od OnlyBio bazuje na detergencie o średniej mocy (tak jak cała seria nie zawiera CB, SLS i SLES). Dla dogłębnego oczyszczenia zastosujmy też bogaty w węgiel aktywny peeling do skóry głowy.

Zobacz także:

Produkty z serii Hair of the day od polskiej marki OnlyBio są dostępne w drogeriach Hebe.