Natalie Portman w teledysku do piosenki promującej "Vox Lux"

Emocjonalny i wpadający w ucho „Wrapped Up” to kluczowy utwór w filmie i swoisty zwiastun "Vox Lux" z Natalie Portman. W filmie jego autorką jest główna bohaterka, Celeste, która tworzy go jeszcze jako nastolatka w dość tragicznych okolicznościach. "Wrapped Up" staje się przebojem, który wywinduje bohaterkę na szczyty sławy i będzie jej towarzyszył przez całą karierę, aż do finałowego koncertu, który po latach zagra w swoim rodzinnym mieście. W teledysku, oprócz ogrywającej główną rolę Natalie Portman, widzimy też Jude’a Lawa, który gra menadżera Celeste oraz Raffey Cassidy w podwójnej roli – nastoletniej Celeste oraz jej córki Albertine. Utwór skomponowała Sia, znana z takich przebojów jak "Chandelier" czy "The Greatest". Arystka znana z wielkiego talentu i ukrywania swojego wizerunku (od lat występuje na scenie z zasłoniętą twarzą), jest autorką wszystkich piosenek do filmu "Vox Lux", które wykonuje Natalie Portman.

"Vox Lux": o czym jest nowy film z Natalie Portman?

"Vox Lux" z Natalie Portman to magnetyzujący portret świata współczesnej popkultury i historia gwiazdy dorastającej w blasku fleszy. To także opowieść o utracie niewinności i wykreowanym wizerunku, od którego nie można uciec. Określany „Czarnym łabędziem w wersji pop”, "Vox Lux" to perełka ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji i elektryzujący aktorski popis Natalie Portman, która po nagrodzonej Oscarem roli w „Czarnym łabędziu” ponownie wciela się w demona estrady i targaną sprzecznościami artystkę. Główna bohaterka, Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

"Vox Lux": obsada i premiera

Natalie Portman partneruje w filmie Jude Law, który wciela się w menadżera Celeste. To już ich czwarte spotkanie na wielkim ekranie (wcześniej aktorzy współpracowali przy "Wzgórzach nadziei", "Bliżej" i "Jagodowej miłości").  W podwójną rolę młodej Celeste i jej córki Albertine wcieliła się wschodząca gwiazda kina, Raffey Cassidy („Zabicie świetego jelenia”, a wkrótce „The Other Lamb” Małgorzaty Szumowskiej), a w roli siostry wokalistki wystąpiła Stacy Martin („Nimfomanka”). „Vox Lux” to drugi film Brady’ego Corbeta, nagrodzonego na festiwalu w Wenecji za reżyserię oraz najlepszy debiut za „Dzieciństwo wodza”, również aktora znanego z takich filmów, jak „Funny Games U.S.” Michaela Haneke czy „Melancholia” Larsa von Triera. Oryginalne piosenki wykonywane w filmie przez Natalie Portman stworzyła jedna z najbardziej wyrazistych i najpopularniejszych wokalistek XXI wieku – Sia, a za choreografię występów Natalie Portman odpowiada Benjamin Millepied, prywatnie mąż aktorki, z którym współpracowała również przy filmie „Czarny łabędź”. Eksperymentalna, hipnotyczna ścieżka dźwiękowa do „Vox Lux” to ostatnie dzieło zmarłego niedawno Scotta Walkera, ikony brytyjskiej sceny muzycznej. Film wyprodukowała Christine Vachon z Killer Films, mająca na koncie takie filmy, jak „Carol”, „Motyl Still Alice” czy „I’m Not Here. Gdzie indziej jestem” i laureatka Indie Star Award przyznawanej przez American Film Festival.

Kinowa premiera "Vox Lux" z Natalie Portman już 26 kwietnia.