Jackie to epicka opowieść biograficzna o słynnej Jackie O', okrzykniętej najbardziej stylową Pierwszą Damą w historii Stanów Zjednoczonych. Całość historii podzielono na dwa etapy - tuż po zabójstwie Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku. 

Fabułę oparto na słynnym wywiadzie na łamach magazynu Life, który z wdową po Kennedym przeprowadził Theodore H. Whites. Rozpacz, poszukiwanie pocieszenia, zmierzenia się z legendą męża, a wszystko to wbrawurowej roli Natalie Portman. Aktorka, łudząco podobna do Pierwszej Damy, doskonale oddaje przemianę swojej postaci. Z pozoru chłodna i elegancka, naprawdę coraz bardziej pogubiona, zmagająca się z wdowieństwem w cieniu amerykańskich mediów.

Chilijski reżyser, Pablo Larrain, stara się pokazać Jackie O' od bardzo osobistej, ludzkiej strony. Przekłuć balon ikony lat 60., posągowej piękności o wyrafinowanym guście modowym. Portman, która zdążyła już pokazać swoje umiejętności psychologiczne m.in. w "Czarnym Łabędziu" czy "Opowieści o miłości i mroku", daje prawdziwy popis na ekranie. My mamy dla Was kolejny oficjalny zwiastun i informację o nominacji do Złotych Globów dla Natalie Portman

Nie możemy się już doczekać filmu Jackie, premiera niebawem!

ZOBACZ TEŻ:

9 PREMIER FILMOWYCH, NA KTÓRE CZEKAMY JESIENIĄ

TO BĘDZIE HIT! POLSKI THRILLER "JESTEM MORDERCĄ"