OBEJRZYJ

The Circle. Krąg

Firma informatyczna czy prawdziwa sekta wyznawców? Krąg to organizacja, która nie daje łatwo odejść swoim pracownikom. Dziwne zbiegi okoliczności i spora dawka trzymających w napięciu wydarzeń. Plus Emma Watson i Tom Hanks.

Jutro będziemy szczęśliwi

Jeśli tak jak my kochacie aktorskie popisy Francuza Omara Sy (z pewnością kojarzycie go z błyskotliwej produkcji "Nietykalni"), spodoba Wam się w filmie "Jutro będziemy szczęśliwi". Omar zagra tam Samuela, który dowiaduje się, że został ojcem w dość nietypowych okolicznościach. Samuel jest rozrywkowym typem, który na południu Francji zajmuje się głównie uświetnianiem imprez. Jednak któregoś dnia w jego życiu pojawia się Kristin (cudowna Francuzka Clemence Poesy) i "wręcza" mu małą dziewczynkę, po czym znika. Imprezowicz musi więc stawić czoła nowej rzeczywistości. To słodko-gorzki film z pięknymi momentami o relacji ojca z córką.

Song to song

Na ten film Terrence'a Malicka czekałyśmy cały sezon! Ryan Gosling jako gwiazda estrady, w duecie z eteryczną Rooney Marą, kontrowersyjny producent i businessman grany przez Michaela Fassbendera oraz przepiękna kelnerka (Natalie Portman) w miłosnym trójkącie. Do tego Patti Smith czy energetyczny zespół Red Hot Chilli Peppers i mamy gotową mieszankę wybuchową w "Song to song". Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

WYBIERZ SIĘ

Noc Muzeów

Do zwiedzania bez potrzeby kupna biletu zaproszą gości aż 234 miejsca, w tym 50 muzeów w Warszawie, podobnie w Krakowie. W tym roku przypada 150.lecie urodzin Marii Skłodowskiej-Curie i w związku z tym, swoje podwoje otworzy warszawskie Muzeum Marii-Skłodowskiej Curie. To wielki powrót po długiej renowacji i remoncie.

Do Nocy Muzeów w maju 2017 przyłączą się też instytucje sztuki z Sochaczewa i Mińska Mazowieckiego. Jak co roku, gości i odwiedzających muzea po mieście będą wozić specjalne darmowe autobusy i tramwaje.

Gdzie i kiedy? Noc Muzeów, 20.maja TUTAJ więcej informacji

Targi Książki

Warszawskie Targi Książki to impreza dla wszystkich, którzy mają swój udział w tworzeniu i obiegu książki: autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, także tych, którzy książkę promują, szczególnie zaś czytelników. Mole książkowe i nie tylko! W ten weekend 8. edycja Targów na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Gdzie i kiedy? 19-21.maja, Stadion Narodowy w Warszawie, ul. Dęblińska 6

Łapa Targ

Gratka dla wszystkich miłośników czworonogów! W ten weekend na Mysiej 3 w Warszawie odbędzie się druga edycja Łapa Targ, miejsca, w którym znajdziecie wszystko dla Waszych milusińskich, często od niszowych polskich marek! Nowa smycz, składana miska, piękna obroża? Dobrą tradycją już jest zbieranie podczas Łapa Targ podarków niezbędnych dla potrzebujących psiaków. Tym razem wspólnie będziemy robić dobro dla podopiecznych Fundacji Rasowy Kundel. Będziemy tam!

Gdzie i kiedy? 20.maja 10-19, ul. Mysia 3

Targi Wzory na wiosnę!

Majowe WZORY to dwa dni targów w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, które będą świetną, wiosenną okazją aby kupić najfajniejsze projekty młodych designerów i rzemieślników! Na Wzorach znajdziecie meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria – słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie i wygodnie. Będzie też specjalna strefa dla miłośników zieleni.

Gdzie i kiedy? 20-21. maja, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, Bracka 25, Warszawa

Restauracja Smaków Pop Up Jadłonomii w Ogrodzie Powszechnym

fot. Gosia Bańka

Smaki jednej z najpopularniejszych i najmodniejszych blogerek kulinarnych w Polsce zostaną odkryte podczas Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury. Jedyna restauracja z potrawami z najnowszej książki Marty Dymek ruszy już 19 maja w klubie festiwalowym w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie.

W klubie festiwalowym powstanie pop-up restauracja serwująca dania roślinne z całego świata – będzie to niepowtarzalna okazja do spróbowania smaków Jadłonomii. Marta Dymek, wyjątkowo na tę okazję stworzy menu z propozycjami ze swojej nowej książki „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” (Wydawnictwo Marginesy). To druga książka kucharska popularyzatorki roślinnej diety.

Gdzie i kiedy? 19-21.maja OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20, Warszawa

POSŁUCHAJ

10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalne łączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry w połączeniu z wysokiej jakości obrazem filmowym. "Scarface”, „Top Gun”, „Flashdance” i „What a feeling”oraz „Niekończąca się opowieść” to tylko niektóre muzyczne ścieżki dźwiękowe, które usłyszycie na żywo. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia!

Gdzie i kiedy? 17-23.maja, różne lokalizacje Kraków