OBEJRZYJ

Moonlight

Nominowana do Oscara opowieść o trudnym dorastaniu czarnoskórych małoletnich w nieprzystępnym, pełnym przemocy środowisku. To ciężka, często wzruszająca historia, może nawet chwilami nieco romantyczna. Warto zobaczyć w kinie przed rozdaniem najważniejszych nagród filmowych.

Milczenie

Dzieło życia świetnego reżysera. Nad "Milczeniem" Martin Scorsese pracował przez dwadzieścia osiem lat i jest to jego najbardziej osobisty film. O chwilach zwątpienia w wierze, poszukiwaniu sensu, próbach i błędach oraz o metafizycznym podejściu do swojego życia i karze bez winy - takie pytania stawia reżyser w Japonii z XVII wieku, do której wysyła dwóch jezuitów. To film o spokojnym rytmie, jednak niezwykle poruszający obrazem, polecamy!

Ostatnie tango

Lata 40. w Buenos Aires, na parkiecie spotyka się pewna para - on kompletnie nie umie tańczyć, ona jest najpiękniejszą dziewczyną w mieście. Razem stworzyli najsłynniejszą w Argentynie parę tango. Warto zobaczyć i odkryć na chwilę kulturę Ameryki Południowej.

WYBIERZ SIĘ

Haremy - skryty świat kobiet Orientu na starych pocztówkach

Wystawa "Haremy – sekretny świat na starych pocztówkach" prezentuje ponad 100 unikatowych pocztówek powstałych na przełomie XIX i XX wieku z kolekcji Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. A wszystkie ich tajemnice odkryjemy dzięki wystawie w Muzeum Azji i Pacyfiku przy Solec 24 w Warszawie.

POSŁUCHAJ

Rod Stewart w Krakowie

Fani Roda Stewarta już pewnie dawno kupili bilety, ale być może spóźnialskim uda się kupić ostatnie bilety. Koncert legendy muzyki już 19. lutego w Krakowie w Tauron Arena o godzinie 20:00.

PRZECZYTAJ

Stan nie!błogosławiony, Magdalena Majcher

Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach. Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski… na teście ciążowym. A przecież nie tak to sobie wyobrażała! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną.

Musi dokonać najbardziej dramatycznego wyboru w życiu kobiety. Wyboru, którego musi dokonać samodzielnie. Czy uda jej się pokochać rosnące w niej życie? Magdalena Majcher jest blogerką, pisarką i redaktorką, a także oddaną mamą dwóch synów.

Dziewięć twarzy Nowego Orleanu, Dan Baum

"Dziewięć twarzy Nowego Orleanu" to wielogłosowa biografia miasta olśniewającego i surrealistycznego, ale też zgnębionego, przez które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dwukrotnie przetoczyły się huragany – Betsy i Katrina. Te dwa uderzenia żywiołu niczym klamra spinają opowieści dziewięciu niezwykłych bohaterów: milionera, króla i królowej karnawału, emerytowanego fachowca od napraw torowisk, transseksualnego właściciela baru, grającego jazz koronera, poszukującej miłości samotnej matki, białego gliniarza z Lakeview i czarnego kryminalisty z Goose. Ich głosy tworzą kalejdoskopowy portret barwnego miasta. Wydawnictwo Czarne jak zwykle wysoko stawia poprzeczkę. Polecamy!