Film o chłopcach uwięzionych w tajskiej jaskini

W ostatnich dniach, wszyscy żyliśmy historią dwunastu chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, uwięzionych od dwóch tygodni w jaskini w Tajlandii. Po kilkunastu dniach trudnej akcji ratunkowej, w której zginął tajski ratownik próbujący uratować grupę, 10 lipca udało się wszystkich uwięzionych wydobyć na powierzchnię. 

Francuska Agencja Prasowa AFP w czwartek poinformowała, że powstanie hollywoodzka produkcja o grupie chłopców i ich trenerze uwięzionych w tajskiej jaskini. Film nakręci chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA.

Michael Scott - jeden z dyrektorów firmy, który mieszka w Tajlandii, i będąc na miejscu śledził wydarzenia ostatnich dni, nie kryje zadowolenia z takiej decyzji:

Nie mógłbym być bardziej zadowolony. Ta historia jest dla mnie niezwykle ważna, śledziłem ją, będąc w Tajlandii - mówił Michael Scott w nagraniu wideo nakręconym przy jaskini.

Żona Scotta od dziecka znała się z tajskim ratownikiem Samanem Kunanem, który zmarł 6 lipca próbując ratować grupę uwięzionych w jaskini. Ta historia dotknęła ich osobiście.

Ruszyły prace nad filmem o chłopcach uwięzionych w jaskini

Jak podkreśla dyrektor Pure Flix już ruszyły pierwsze przygotowania do filmu o chłopcach uwięzionych w jaskini w Tajlandii. 

Zbieramy kontakty i wszystko, co potrzebne, by w prawdziwy sposób opowiedzieć historię tych międzynarodowych wysiłków, gdy cały świat jednoczył się, by ocalić dzieci uwięzione w jaskini - powiedział dyrektor Pure Flix

W rozmowie z dziennikiem "Wall Street Journal", współzałożyciel Pure Flix - David A.R. White powiedział, że studio prowadzi już pierwsze rozmowy z aktorami, scenarzystami i potencjalnymi inwestorami. Film o chłopcach uwięzionych w jaskini w Tajlandii "może zainspirować miliony ludzi na całym świecie".

Co wydarzyło się w jaskini w Tajlandii?

W sobotę, 23 czerwca poinformowano, że zaginęła grupa chłopców w wieku od 11 do 16 lat z ich 25-letnim trenerem. Ekipa trenowała w  pobliżu jaskini Tham Luang Nang Non, w rejonie Chiang Rai, na północy Tajlandii.

Kiedy rozpoczęto poszukiwania, przed jaskinią znaleziono sprzęt należący do nastolatków. Zaczęto podejrzewać, że w przerwie podczas treningu grupa chłopców weszła do jaskini, która jest znaną turystyczną atrakcją, a tunele ciągną się kilometrami. Ulewny deszcz, który spadł tego dnia zalał wejście do jaskini i uniemożliwił chłopcom wydostanie się na zewnątrz. 

Do akcji ratunkowej zostały zaangażowane wszystkie jednostki: wojsko, policja i nurkowie. Złe warunki atmosferyczne oraz brak światła w tunelach jaskini bardzo utrudniały akcję ratunkową. 

Grupa chłopców i ich trener spędzili w jaskini ponad dwa tygodnie. We wtorek 10 lipca udało się wydobyć chłopców na powierzchnię.

W operacji ratowania życia grupie, zginął doświadczony ratownik Saman Kunan.

Studio, które nakręci film o tej niesamowitej akcji ratunkowej na swojej stronie napisało:

Pure Flix wspólnie z całym światem dziękuje Bogu za wysłuchanie naszych modlitw o powodzenie akcji ratunkowej.