Najstarsza pacjentka chora na Covid-19

W poznańskim szpitalu do zdrowia powróciła najstarsza pacjentka, która zachorowała na Covid-19. Pani Aniela ma 101 lat i właśnie została wypisana do domu po trwającym 19 dni okresie izolacji. Chorobę przeszła w szpitalu tymczasowym, który zorganizowany został na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podlega on pod Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego imienia Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Pani Aniela wygrała z koronawirusem

Pani Aniela jest najstarszą pacjentką, której udało się pokonać koronawiursa. Jej przypadek dodaje otuchy nie tylko chorym walczącym o życie, ale też rodzinom, które z niecierpliwością czekają, aż ich bliscy opuszczą szpitale. Personel medyczny postanowił uczcić moment zwycięstwa silnej seniorki nad chorobą. Wspólne zdjęcie wraz z życzeniami zdrowia pojawiło się w mediach społecznościowych.

W dniu dzisiejszym, po 19-dniowym pobycie, ze Szpitala Tymczasowego MTP została wypisana Pani Aniela. Pani Aniela jest...

Opublikowany przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Sobota, 10 kwietnia 2021

 

W dniu dzisiejszym, po 19-dniowym pobycie, ze Szpitala Tymczasowego MTP została wypisana Pani Aniela. Pani Aniela jest najstarszą wyleczoną Pacjentką naszego Szpitala, która wygrała walkę z Covid-19 w wieku 101 lat! Pani Anieli życzymy zdrowia i wielu szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.

W komentarzach zawrzało. Internauci poruszeni są przypadkiem pani Anieli, który dał im nadzieję, na to, że ich bliscy również wkrótce opuszczą szpitale.

Super - radość po ciężkiej pracy i nadzieja na dalsze zmagania.

Wspaniali ludzie i opieka. Życzę bardzo dużo zdrówka dla Pani Anieli. A dla całego personelu dużo wytrwałości.

SUPER bardzo się cieszę ! Byłem na tym oddziale i kojarzę tę panią. Dużo siły dla wszystkich.

W imieniu redakcji Kobieta.pl również gratulujemy pani Anieli wygranej walki z chorobą i życzymy jak najszybszego powrotu do formy!