Najprostsza dieta na świecie – co to takiego?

Dieta ogólnie rozumiana to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe. Niestety często oznacza także czasochłonne liczenie bilansu kalorycznego. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy wówczas koniecznym jest liczenie spożywanych i traconych kilokalorii, tak aby finalny bilans był ujemny. Tylko to będzie naszą gwarancją utraty wagi. Natomiast Scandi Sense to innowacyjna dieta. Co warto o niej wiedzieć?

Najprostsza dieta na świecie – kto wymyślił Scandi Sense?

Scandi Sense Diet to pomysł na dietę, który opatentowała Suzy Wengel, duńska dietetyczka. Jest ona prezesem firmy biotechnologicznej oraz promotorką zdrowego odżywiania jako sposobu na utratę wagi. Suzy na każdym kroku podkreśla, że nie chce, aby ludziom zmiana stylu życia kojarzyła się nieprzyjemnym reżimem żywieniowym.

Na czym polega najprostsza dieta świata Scandi Sense?

Zgodnie z założeniami najprostszej diety świata każdy posiłek powinien składać się z czterech garści jedzenia, tj. jednej garści białka, drugiej węglowodanów i dwóch garści warzyw oraz z dodatku w postaci łyżki tłuszczu. Po jej wprowadzeniu nie musisz liczyć kalorii i wozić ze sobą wszędzie wagi kuchennej tylko po to, aby liczyć bilans kcal.

Efekty najprostszej diety świata

Specjaliści stwierdzają, że z tej „prostej diety” faktycznie może wypływać wiele korzyści. Przede wszystkim odpada konieczność skrupulatnego liczenia kalorii, która dla niektórych bywa stresująca, a przy tym spowalnia proces utraty wagi. Dodatkowo najczęściej ludzie nie dostarczają odpowiednio zbilansowanych posiłków, gdyż łatwiej sięgnąć im po to co znają i lubią jeść od dawna. Scandi Sense to coś co wprowadza do diety urozmaicenie oraz uczy jak dostarczać różnych mikroskładników. Propaguje wprowadzenie dużej ilości warzyw z czym często ludzie maja problem. Dieta ta ma bardzo proste założenia, ale jeśli ktoś skrupulatnie zastosuje się do nich wówczas może zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Inspiracje dotyczące posiłków stworzonych na bazie Scandi Sense okrzykniętej najprostszą dietą świata znajdziecie na Instagramie pod hasztagiem #sensekost