Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2017

Najczęściej wybierane imiona dla dzieci to co roku wskazówka dla rodziców, którzy planują albo spodziewają się potomstwa. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych imion dla dziewczynek i chłopców pozostaje niemal niezmienna od lat, ale czasem trafiają do niej całkiem nowe, coraz bardziej lubiane imiona. Wciąż cenimy imiona tradycyjne, popularne w czasach naszych babć, oraz nowoczesne, a nawet obco brzmiące. Sprawdź najpopularniejsze imiona dla dzieci 2017.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2017

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynek znów należy do Julii - to imię już od dawna utrzymuje się w ścisłej czołówce. Poza tym rodzice chętnie nadają córkom imiona: Maja, Zuzanna, Lena, oraz klasyczne: Hanna, Zofia, Aleksandra. Na popularności zyskują także imiona: Pola, Marcelina, Antonina i Natalia. Oto najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

 1. Julia
 2. Zuzanna
 3. Maja
 4. Zofia
 5. Lena
 6. Hanna
 7. Amelia
 8. Alicja
 9. Aleksandra
 10. Oliwia

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2017

Dla chłopców najczęściej wybieramy polskie tradycyjne imiona, jak Antoni, Jakub i Jan. Rośnie też zainteresowanie imionami popularnymi przed laty: Adam, Mikołaj, Leon, oraz imionami neutralnymi, które nie brzmią ani nowocześnie, ani starodawnie, jak Michał czy Piotr. Oto najpopularniejsze imiona dla chłopców:

 1. Antoni
 2. Jakub
 3. Jan
 4. Szymon
 5. Franciszek oraz Filip
 6. Aleksander
 7. Wojciech
 8. Kacper
 9. Mikołaj
 10. Adam

Najrzadsze imiona dla dzieci 2017

Wygląda na to, że jeszcze nie przekonaliśmy się do zdrobnień i imion zdecydowanie obco brzmiących (Leticia, Raya, Daisy, Athena, Dennis, Karim). Nie lubimy też niektórych starych imion, które w przeciwieństwie do Hanny, Jana czy Zofii znajdują się na szarym końcu list popularności (np. Józef, Bogusław, Ludwika, Sława).