Jaki znak zodiaku jest najmilszy? 

Najmilszy znak zodiaków to Waga. Astrolodzy nie mają wątpliwości, że to właśnie osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem noszą w sobie te cechy, które czynią z nich oddanych przyjaciół, lojalnych pracowników i kochanych małżonków. A zatem jeśli przyszłaś na świat w okresie od 23 września do 22 października, możesz poszczycić się mianem najmilszego znaku w całym horoskopie.

Najmilszy znak zodiaku: wszystko, co dobre w jednym gwiazdozbiorze

Co takiego mają w sobie zodiakalne Wagi, co sprawia, że ludzie łakną ich towarzystwa i doskonale wiedzą o tym, że zawsze otrzymają od nich wsparcie i pomoc? Oto najważniejsze cechy: 

  • sprawiedliwość 
  • pokora 
  • uczynność 
  • oddanie 
  • zaangażowanie 
  • traktowanie innych z szacunkiem 
  • skromność 
  • zdolność wybaczania 
  • opanowanie 
  • zdolności dyplomatyczne 

Waga jako najmilszy znak zodiaku ma w sobie silne poczucie sprawiedliwości. Dlatego nigdy nie polega na plotkach i niedomówieniach. Unika intryg jak ognia i zawsze stara się zachować trzeźwy umysł. Nie daje ponieść się emocjom i potrafi ugasić pożar, zanim wybuchnie na dobre. W życiu dąży do zachowania harmonii i jak nikt inny stara się nie doprowadzać do kłótni i wybuchów gniewu. Jest w stanie wiele poświęcić, aby nie doszło do ostrych konfrontacji. Przez jej wrażliwość i empatię w stosunku do innych, czasem zapomina o własnych potrzebach. 

W związku jest czuła i kochająca. Wybuchy złości i zazdrości nie są w jej stylu. Potrafi dopasować się do sytuacji i długo ukrywać, że coś jest nie tak. Nie lubi kłótni ani nawet drobnych sprzeczek. Zamiast tego stawia na szczerą rozmowę. Podobnie zachowuje się w pracy – jest uczynna i pomocna. Nigdy nie traktuje lekceważącą swoich podwładnych. Sprawiedliwie ocenia wysiłek włożony w pracę i docenia uczynność. Nawet jeśli nie zgadza się z opinią drugiej osoby, nigdy nie gasi jej entuzjazmu, za to stara się nakierować jej pomysły na właściwe tory. 

Zodiakalna Waga przynależy do znaków, którymi rządzi żywioł powietrza. Dlatego tuż obok Bliźniąt i Wodnika (który z kolei jest określany jest jako najbardziej wyjątkowy z zodiaków) cechuje ją wytrwałość i potrzeba utrzymania porządku. Osoby spod tych znaków czują, że ich życiową misją jest niesienie pomocy. Są bezinteresowne i żyją wielkimi ideami. 

Najmilsze znaki zodiaku: kto jeszcze znalazł się na podium? 

Najmilszym znakiem zodiaku pozostaje Waga. Jej dobre serce i chęć walki o sprawiedliwość czynią z niej prawdziwego altruistę. Potrafi wczuć się w sytuację i słynie z dawania mądrych rad. Nigdy nie ocenia i nie krytykuje. Zamiast tego wykazuje się dużą dozą zrozumienia. W jej towarzystwie inni czują się docenieni i wysłuchani, a po spotkaniu sami chcą stać się lepszymi ludźmi.  Do grupy, którą tworzą najmilsze znaki zodiaku, zaliczane są jeszcze wrażliwe Ryby i życzliwe Raki, którymi włada żywioł wody

Zobacz także:

Ryby są uznawane za jeden z najłagodniejszych znaków zodiaku. Są bardzo uduchowione i kierują się intuicją. Potrafią być najlepszymi powiernikami tajemnic i wsparciem w trudnych momentach życia. Ich dominującą cechą jest wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna. Ryby doskonale wyczuwają nastroje innych, a gdy czują, że bliskich trapi smutek – natychmiast spieszą z pomocą. Są pełne wyrozumiałości i nigdy nie wykorzystują powierzonych im sekretów. Czynienie dobra sprawia im prawdziwą przyjemność. Właśnie dlatego są określane jako najmilsze znaki. 

Kolejnym znakiem, który zajmuje trzecie miejsce w wyścigu o tytuł najmilszego zodiaku, jest Rak. Ma w sobie wiele emocji, które odczuwa intensywniej niż inni ludzie. Nawet jeśli poczuje, że słowa lub zachowanie drugiej osoby podyktowane jest zazdrością lub gniewem – nie chowa urazy. Szybko wybacza błędy i szuka w ludziach tego, co najlepsze. Świetnie sprawdza się w pracy, gdzie niezbędny jest kontakt z drugim człowiekiem. Ma w sobie naturalną zdolność do szybkiego nawiązywania przyjaźni.