#Polish beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla kobiet 

Autorka książki, Marta Krupińska bierze pod lupę popularne trendy pielęgnacyjne z Instagrama i sprawdza, czy mogą czerpać z nich korzyści także Polki. Dlaczego miałoby tak nie być? Otóż na potrzeby skóry wpływa mnóstwo czynników, od położenia geograficznego, do diety! Autorce pomagają w tym założycielki polskich marek kosmetycznych i ekspertki w dziedzinie beauty. Polecamy w szczególności miłośniczkom naturalnej pielęgnacji. 

TERAZ KSIĄŻKĘ #POLISH BEAUTY KUPISZ TANIEJ NA WWW.KULTOWY.PL Z KODEM "KOBIETA". Promocja trwa do 30.04 i obejmuje wszystkie książki z wyjątkiem kolekcji Moi Bohaterowie. 

Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji

Jeśli nigdy nie trzymałaś tej pozycji w rękach, prawdopodobnie nie jesteś prawdziwą wyznawczynią azjatyckiej pielęgnacji twarzy. Żartujemy, ale faktem jest, że ta książka to biblia dla osób zafascynowanych 10 stopniową pielęgnacją twarzy, efektem glass skin i maseczkami w płachcie z aloesem. Autorka, Charlotte Cho, dokładnie wyjaśnia, dlaczego Azjatki tyle czasu spędzają w łazience i jak wpuścić odrobinę Azji do swoich pielęgnacyjnych rytuałów. 

Skóra. Fascynująca historia

Teraz trochę nietypowa propozycja, bo nie traktująca dosłownie o pielęgnacji. Książkę napisała Dr Jael Adler (dermatolożka), a skojarzenie okładki ze szkolnym podręcznikiem nie jest przypadkowe. Dr Adler dokładnie tłumaczy budowę skóry, jej funkcje, jej zależność z innymi narządami i sposób, w jaki się z nami komunikuje. Książka jest niezwykle ciekawa i naszym zdaniem obowiązkowa dla wszystkich fanek pielęgnacji, które chcą poznać jej tajniki naprawdę od podstaw.

Piękno bez tajemnic. Przewodnik po medycynie estetycznej

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pati (@patrycja.struck) Maj 7, 2017 o 1:25 PDT

Idziemy jeszcze dalej, a raczej...głębiej. Dr Marcin Ambroziak, autor książki, jest znanym i ekspertem medycyny estetycznej, który z resztą prowadzi własną klinikę. To zbiór zabiegów, jakim możemy poddać nasze ciało, dosłownie od stóp do głów. Nawet osoby, które interesują się tą tematyką, ze spotkania z tą lekturą wyjdą bogatsi o całkowicie nowe informacje. Wszystko jest podane w bardzo przystępny sposób, mamy porównania zabiegów, mamy propozycje dopasowane do wieku i oczekiwanego efektu. Zdecydowanie warto.

Face Paint. Historia makijażu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez megi(@megi88) Wrz 14, 2018 o 12:56 PDT

Tytuł książki sławnej wizażystki gwiazd, Lisy Eldridge sugeruje, że dowiemy się z niej tylko ciekawostek na temat makijażu. Okazuje się, że pozycja jest bogata również w historię pielęgnacji skóry i można w niej znaleźć zaskakujące fakty (jak na przykład to, że kobiety w latach 20 oszalały na punkcie radioaktywnych maseczek). Książka wzbogacona jest świetnymi fotografiami i rycinami, każda strona pozwala poczuć klimat opisywanych czasów. Świetny prezent dla wizażystek i entuzjastek wszystkiego co związane z cerą.