Kremy pod oczy: kiedy zacząć ich używać?

Wraz z wiekiem nasza skóra traci gęstość i elastyczność, w wyniku czego zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Niestety, proces ten w największym stopniu dotyczy właśnie skóry wokół oczu. Dzieje się tak, ponieważ w tym miejscu jest ona dużo cieńsza i delikatniejsza, a do tego wyrażając emocje nieustannie poddajemy ją ruchom mimicznym. Nic dziwnego, że to właśnie w okolicach oczu najczęściej tworzą się zmarszczki. Ale to nie wszystko. Skóra wokół oczu zdradza też nasze zmęczenie i niewyspanie, a gdy zdarzy nam się poważnie zarwać noc, nie pomoże nawet najlepszy korektor. Dlatego warto zadbać o nią zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Odpowiednio dobrany krem pod oczy to jeden z podstawowych filarów codziennej pielęgnacji.

Krem pod oczy: co powinien zawierać?

Sądzisz, że skórę wokół oczu zadowoli zwykły krem nawilżający, którego używasz do twarzy? To bardzo częsty błąd. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach - a konkretniej w składzie kosmetyków. Krem pod oczy ma nieco inne zadania niż klasyczny nawilżacz, który stosujesz na co dzień. Przede wszystkim, powinien zawierać silne antyoksydanty - np. witaminę E lub C.

Ta ostatnia ma jeszcze jedno ważne zadanie, jakim jest rozjaśnienie i rozświetlenie skóry, którą często - wiemy to z autopsji - zdobią rano nieestetyczne worki pod oczami. Dobry krem pod oczy powinien też pobudzać skórę i redukować zmęczenie - poszukaj więc takiego, który ma w składzie składniki poprawiające krążenie (np. kofeinę, żeń-szeń czy guaranę). 

Dobry krem pod oczy - czyli jaki?

Ważnym składnikiem w pielęgnacji anti-aging jest też witamina A (czyli retinol). To jedna z najskuteczniej działających substancji o działaniu przeciwstarzeniowym. Retinol spłyca i wygładza zmarszczki, rozjaśnia skórę i zmniejsza przebarwienia, a także likwiduje oznaki niewyspania, takie jak opuchlizna, cienie pod oczami czy szary koloryt. Dobry krem pod oczy powinien mieć również właściwości nawilżające. Dobrze więc, jeśli w składzie znajdzie się silny nawilżacz - np. kwas hialuronowy. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na konsystencję. Jeśli używasz kremów pod oczy na dzień, wybierz możliwie jak najlżejszą. Z kolei w nocnej pielęgnacji sprawdzą się bogatsze, bardziej odżywcze formuły, również te na bazie olejków. 

Kremy pod oczy ranking - zobacz nasze TOP 10 w galerii!