Eyeliner potrafi urozmaicić nawet najprostszy makijaż oka, optycznie je powiększyć oraz sprawić, że spojrzenie staje się wyraziste. W drogeriach można wybierać z niezliczonej ilości produktów, ale niestety nie sposób ich wszystkich przetestować. Jeśli więc kupujecie eyeliner bez wcześniejszego rozeznania, musicie liczyć się z ewentualną słabą trwałością czy rozmazywaniem się produktu. Jako redaktorka urody, która na co dzień nie rozstaje się z "czarną kreską", przygotowałam dla Was zestawienie najlepszych eyelinerów. Gwarantuję, że wytrzymają na oku dłużej, niż do przerwy na lunch i nie wydacie na nie fortuny.

Jak namalować kreskę na oku?

Jak malować kreskę eyelinerem? Warto najpierw namalować "jaskółkę", taką samą na obu oczach, która będzie przedłużeniem dolnej linii rzęs. Pomocne może być narysowanie małej kropeczki w miejscu, w którym chcemy, aby kończyła się nasza kreska i połączyć ją z zewnętrznym kącikiem oka. Ważne, aby przy tym patrzeć prosto w lustro. Następnie, naciągając lekko skroń, należy koniec kreski połączyć z górną linią rzęs i domalować kreskę wzdłuż linii. Pamiętaj, że nawet najlepsi makijażyści czasem się mylą, więc warto mieć pod ręką patyczki lub waciki kosmetyczne do drobnych poprawek.

Najlepsze eyelinery 2019

Eyeliner L´Oréal Paris Super Liner Perfect Slim jest jednym z moich ulubionych w zasadzie odkąd skończyłam liceum. Cienki aplikator pozwala namalować idealną kreskę i nadaje się nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z eyelinerami.

Żelowy eyeliner Maybelline Lasting Drama 24H to ulubieniec niemal wszystkich makijażystów. 24-godzinna trwałość, którą obiecuje producent, nie jest jedynie chwytem marketingowym. Produkt jest bardzo wydajny i dobrze zastyga do tego stopnia, że czasem ciężko go usunąć - ale to właśnie sprawia, że jest nie do "starcia"!

Pretty Vulgar Black List Eyeliner w żelu bardzo gładko się rozprowadza i świetnie nadaje się do stosowania nawet na makijaże z brokatem. Posiada cienki pędzelek, który pozwala na narysowanie ostrych, cienkich linii. Wystarczy naprawdę mała ilość produktu, aby otrzymać głęboki odcień czerni.

Clinique Pretty Easy eyeliner udowadnia, że zgodnie z nazwą, jest naprawdę łatwy w użyciu. Precyzyjny, trwały, idealny dla mało wprawnej ręki. Starcza na bardzo długo i nie osypuje się podczas noszenia.

Eyeliner Rimmel London Glam Eyes wygodnie się aplikuje, dzięki dobrze wyprofilowanemu, cienkiemu pędzelkowi. Jego kolor jest intensywnie czarny, nie odbija się na powiece i łatwo się zmywa.

Największą zaletą eyelinera BOURJOIS Paris Liner Pinceau 16h jest to, że nadaje się nawet dla osób z wrażliwymi oczami. Utrzymuje się na oku cały dzień i nie odbija. Idealny eyeliner dla osób z opadającą powieką.

Chociaż eyeliner Elizabeth Arden Beautiful Color Bold Defining 24H nie wytrzymuje na oku dwudziestu czterech godzin tak, jak to obiecuje producent, to nadal jego trwałość jest na najwyższym poziomie. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, kto nosi makijaż 24 h? Dobry, cienki pędzelek i duży wybór kolorów.