W trendach makijażowych z 2019, o których zdecydowanie chcemy zapomnieć królują m.in. różne sposoby podkreślania brwi. Jednym z nich jest Halo brows.

1. Halo brows

Halo brows to trend, który miał się bardzo dobrze w mediach społecznościowych w 2019 roku, jednak jego początków można doszukiwać się już w 2018. Dlaczego chcemy pożegnać go raz na zawsze? Według nas jest całkowitym zaprzeczeniem delikatnego upiększenia. Polega na połączeniu brwi grubą brązową lub czarną kreską przechodzącą przez całe czoło. Wygląda karykaturalnie na zdjęciach, a po wyjściu z domu w takim makijażu atencja ludzi zdecydowanie skupiałaby się na dziwnej linii na czole.

2. Russian volume lashes

Russiam volume lashes to kolejny trend, który nienaturalnie podkreśla oko. Jest on wciąż bardzo popularny np. w Rosji. Do naturalnych rzęs przykleja się tyle sztucznych kępek, że całe oko wygląda bardzo ciężko. Dodatkowo czasami nawet  zasłaniają one w pewnym stopniu gałkę oczną lub niemalże zlewają się z bwrami, pokrywając swoją długością całą powiekę. Według nas takie praktyki zdecydowanie dają zbyt mocny efekt.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez kieu Nguyen (@allthingsmk_) Gru 30, 2019 o 1:59 PST

3. Instagram brows

Kobiety prowadzące konta na Instagramie słyną z przedstawiania na fotografiach siebie lub tego co ich otacza w dużo bardziej idealny sposób niż wygląda to w rzeczywistości. Era obrazka zagościła już na dobrę w obecnych czasach. W związku z tym również instagramowe brwi w 2019 roku były pokazywane w mediach społecznościowych niczym odrysowane od linijki. Niestety ich idealny kształt, kontur i wypełnienie ewidentnie wskazywał na to, że nie są one naturalne. Z tym trendem także warto się pożegnać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chelsie Moreno (@chelsiechihuahua) Lis 2, 2019 o 3:26 PDT

4. Dorysowane piegi

Dorysowane piegi to totalny hit 2019 roku. O ile w niektórych przypadkach ten delikatny zabieg zachwycał, tak niestety nie wszyscy, u których naturalnie nie występują piegi wyglądają z nimi dobrze. Najczęściej karnacja stanowiła kluczową kwestię w podejmowaniu decyzji o słuszności dorysowania piegów. Niestety nie zawsze. Czasami panie kierowały się tylko i wyłącznie trendami przez co piegi na ich twarzy wyglądały nienaturalnie, sztucznie, a czasami zwyczajnie brzydko.

Zobacz także:

5. Cut crease

Cut crease to kolejne podkreślenie brwi stosowane często w 2019 roku, które przykuwało wzrok  w górnych obszarach twarzy. Kosmetykami warto się bawić i próbować różnego rodzaju makeupów, jednak warto pamiętać o tym, że oszczędność w ilości nakładanych produktów zdecydowanie może lepiej się prezentować niż ich nadmiar.