Astrolodzy zawsze zwracają szczególną uwagę na retrogradację Merkurego. To cykliczne zjawisko astrologiczne, które powoduje zachwianie zwykłego ładu i porządku. Właśnie nadeszła pierwsza w tym roku retrogradacja Merkurego w Baranie. Może sporo namieszać w naszym życiu. Astrolodzy ostrzegają 4 znaki zodiaku, ale ze skutkami tego układu będziemy się zmagali wszyscy. Kiedy dokładnie wypada kwietniowa retrogradacja Merkurego i jakie są jej konsekwencje?

Trwa retrogradacja Merkurego w Baranie

Pierwsza w tym roku pełna retrogradacja Merkurego tym razem występuje w znaku ognistego Barana. Retrogradacja Merkurego rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 25 kwietnia 2024. Początki tego zjawiska można było odczuć już od 18 marca, gdy planeta weszła w tzw. fazę cienia, czyli przygotowania do "wyhamowania" planety.

Początek retrogradacji Merkurego w Baranie wypada w znaczący dzień prima aprilis. Możemy zatem spodziewać się licznych żartów od Losu, niesamowitych zbiegów okoliczności i niespodzianek. Merkury w ruchu wstecznym wpłynie najmocniej na zmiany w sferze komunikacji, transportu, podróży i mediów. Patronat Barana sprawi, że będziemy działać szybciej, niż myśleć. To może powodować, że nieraz powiemy coś, czego później pożałujemy. Retrogradacja przyciąga też konflikty i negatywne emocje.

Zobacz też:

Kwietniowa retrogradacja Merkurego wywołuje spore zmiany w finansach, sferze kontaktów zawodowych i postrzeganiu samego siebie. Lepiej uważać na to, co i jak pokazujemy w mediach społecznościowych, bo każde zdjęcie i wpis może odwrócić się na naszą niekorzyść. Nie jest zalecany pośpiech w działaniu i dążenie do władzy za wszelką cenę. Merkury wstrzyma niemal każdy krok w tej kwestii. Najwięcej frustracji ma wywołać u 4 znaków zodiaku.

Sprawdź także:

Astrolodzy ostrzegają 4 znaki zodiaku

Pozorny ruch wsteczny Merkurego zmusi do spojrzenia wstecz 4 znaki zodiaku. Pod wpływem tego zjawiska będą przede wszystkim Bliźnięta i Panny, ale dotknie ono równie mocno Barany i Wodniki. Tym znakom zodiaku karma wkrótce przyniesie nagrodę lub karę za działania podjęte od początku roku. W ich życiu może pojawić się osoba, z którą dawno straciły kontakt. Same muszą zdecydować, czy odświeżyć znajomość i dać drugą szansę, czy pogodzić się z losem i nie wchodzić drugi raz do tej samej rzeki. Astrolodzy ostrzegają, że każda decyzja będzie miała swoje istotne konsekwencje. Retrogradacja Merkurego w Baranie przyniesie także pewne pozytywne efekty.

Zobacz także:

  • Bliźnięta oraz Panna znajdą się na rozdrożu i będą musiały obrać nową ścieżkę. Nie tak łatwo da się jednak zerwać z przeszłością, bo wciąż będzie o sobie przypominać. W ich przypadku lepiej jednak skoczyć na głęboką wodą niż wracać na bezpieczny brzeg. Zmiany ruszą bardzo powoli, dając tym znakom zodiaku czas na przystosowanie się i kreatywny wkład.
  • Baran i Wodnik nieraz zderzą się ze ścianą w czasie retrogradacji Merkurego. Ich innowacyjne pomysły i zapał nie spotkają się z momentalną aprobatą otoczenia. Zostaną usadzone w miejscu i zablokowane. Jeśli postanowią się zbuntować, wpadną w spore kłopoty. Lepiej sobie odpuścić i skupić się na osobistej prezentacji, wiedzy oraz ogładzie, ucząc się na dawnych błędach.

Przeczytaj także: