Mydło na cellulit: czy to działa?

Cellulit, inaczej "pomarańczowa skórka" to problem, z którym walczy większość z nas. Choć uważamy, że zupełnie niepotrzebnie - bo przecież nie odejmuje nam ani trochę wdzięku i kobiecości, ujędrnienie i wygładzenie skóry jest zawsze w cenie. Ostatnio dowiedziałyśmy się o nowym "remedium" na pomarańczową skórkę - antycellultowym...mydle.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez bunnylush_uk By Snezana (@bunnylush_uk) Paź 7, 2020 o 12:55 PDT

To nie żadne czary-mary, mydło na cellulit wygląda jak masażer: ma twarde wypustki, których rolą jest rozbijanie złogów tkanki tłuszczowej pod skórą i usprawnianie krążenia. Mydła na cellulit wzbogacone są też w drobinki peelingujące, które mają wzmocnić ten efekt. Czy to działa? Naszym zdaniem, działa tak samo jak masażery, peelingi i inne domowe sposoby na cellulit, jednym słowem można uznać, że działa wspomagająco. Co prawda niektóre rodzaje cellulitu można zniwelować przy pomocy masażu, jednak wymaga to czasu i dla spektakularnych efektów powinno być wykonywane przez specjalistę. 

Masażer na cellulit

Rozkładając mydło na czynniki pierwsze: dlaczego masaż pomaga zniwelować cellulit? Tak jak pisałyśmy w pierwszym akapicie, masaż ma mechanicznie rozbić tkankę tłuszczową, która "nie mieści się" w swoich przegrodach łącznotkankowych co objawia się jako pomarańczowa skórka. Regularny masaż ma pomóc rozprowadzić tłuszcz i wodę i wygładzić tym samym powierzchnię skóry. Dodatkowo, masaż pobudza krążenie w skórze co ma bezpośrednie przełożenie na jej jędrność i koloryt. Ten sposób sprawdzi się głównie w przypadku cellulitu wodnego. 

Zobacz też: Cellulit wodny, tłuszczowy i łącznotkankowy - co zadziała na różne rodzaje cellulitu?

Peeling na cellulit

Co ma peeling do cellulitu? To świetny sposób na pozbycie się martwego, szarego naskórka i podkręcenie podskórnego krążenia, czyli ujędrnienia i uelastycznienia skóry, co zmniejsza widoczność cellulitu. Do ciała wybieraj gruboziarniste scruby - na przykład cukrowy, który możesz zrobić sama, lub pozostawić to specjalistom i przejść od razu do rzeczy. Polecamy peeling cukrowy Oh!Tomi z dodatkiem masła shea i oleju z pestek winogron. Po użyciu skóra jest miękka jak przysłowiowa "pupa niemowlaka", a w dodatku pachnie wanilią i pomarańczą...