Nowa edycja Fashion Designer Awards: czym nas zaskoczy?

Kolejna edycja Fashion Designer Awards startuje z odświeżonym logotypem. Fashion Designer Awards jest to jedyny taki projekt w Polsce, który łączy najlepsze nazwiska ekspertów i osobowości świata mody z młodymi talentami. Konkurs od 2008 r. promuje młodych projektantów i daje szansę zaistnieć w świecie mody. W tym roku motywem przewodnim 11. edycji jest miasto - tętniące życiem i nasyconymi kolorami.

" W 11 edycji FDA młodych projektantów porwie energia miasta, jego dynamika i to co w mieście najlepsze – fajne życie”.  Każdy ma takie swoje „city” miasto, które kocha całym sobą, które go inspiruje i w którym czuje się najlepiej , w tej edycji zadanie będzie myślę wyjątkowo łatwe po prostu trzeba wlać całą tą miłość do tego miasta, do jego energii i zaprojektować autorską kolekcję konkursową   – mówi Joanna Sokołowska- Pronobis, inicjatorka i pomysłodawczyni Fashion Designer Awards.

W 11. edycji nowe talenty będą odkrywać, najlepsze nazwiska ekspertów świata mody i showbiznesu: Dawid Woliński, Vasina, MMC – duet Rafał Michalak i Ilona Majer, Duet Paprocki&Brzozowski , Asia Typek, Marieta Żukowska, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant , Macademian Girl, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Mikołaj Komar, Marzena Singh, Weronika Płocha, Ewa Podleśna-Ślusarczyk, Joanna Sokołowska-Pronobis.

Fashion Designer Awards: Jakie nagrody czekają na zwycięzców konkursu?

W puli nagród 11. edycji Fashion Designer Awards są m.in wyjazd na City Fashion Week Milano do Mediolanu z Partnerem głównym Batonikiem Duplo, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlagę oraz wyjazd na 3rd International Young Designers Contest w Kijowie, liczne publikacje w prasie i nagroda finansowa 20 tys złotych.

Do tego dla wybranych finalistów są : staż w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, staż w pracowni MMC Studio, wyjazd na targi Tissue Premier do Lille we Francji z firmą Electrolux i staż w pracowni Paprocki&Brzozowski .

Autorką ilustracji tegorocznego konkursu jest Agnieszka Stopyra z "Mad Illustrators".

"Kolaż, który stworzyłam dla Fashion Designer Awards to miasto prawdziwe, wielowymiarowe, pełne życia, sztuki i energii. Hasło tej edycji zainspirowało mnie do połączenia street artu i pop artu." - mówi Agnieszka Stopyra

Do konkursu można zgłaszać się do 23 marca 2020.