Musical "Diana" na Broadway'u

O życiu księżnej Diany powstał już niejeden film dokumentalny i zostało napisane kilkanaście biografii. Już w przyszłym roku na Broadway'u zostanie wystawiony musical o "królowej ludzkich serc". Sztuka ma przedstawiać historię Diany od przygotowań do ślubu z księciem Karolem, jej nieszczęśliwe małżeństwo, aż po rozstanie.

Musical "Diana" - kto zagra rolę Diany?

W sztuce "Diana" w rolę księżnej Walii wcieli się musicalowa aktorka - Jeanna de Waal.

Możliwość zagrania Diany to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że dzięki tej sztuce, ludzie zrozumieją jej historię i to, jak wiele zrobiła dla świata - mówi aktorka.

Rolę księcia Karola odegra Roe Hartrampf, a jego obecną żonę Camillę - Erin Davie. Królową Elżbietę II zagra Judy Kaye. 

Musical "Diana" wyreżyseruje Christopher Ashley, zdobywca teatralnego Oscara za "Come From Away," a muzykę skomponuje duet znany z musicalu "Memphis" - Joe DiPietro i David Bryan.

Burzliwe życie księżnej Diany

Chociaż od śmierci księżnej Diany minęło już ponad dwadzieścia lat, to jest to najbardziej zapamiętana postać z brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Diana Spencer i książę Karol pobrali się 29 lipca 1981 roku w Katedrze św. Pawła w Londynie. Diana miała wtedy zaledwie 20 lat. Ich ślub oglądany przez miliony ludzi na całym świecie był prawdziwie bajkowy, ale młoda para nie cieszyła się szczęściem zbyt długo. Już na początku lat 90. prasa zaczęła rozpisywać się o małżeńskich problemach następcy tronu, publikując materiały o romansie Karola z Camillą Parker Bowles - pierwszą miłością księcia.

W 1992 roku Pałac Buckingham poinformował o tym, że Diana i Karol są w separacji. Cztery lata później orzeczono rozwód.

Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko - mówiła Diana w jednym z wywiadów już po rozwodzie. 

Premiera musicalu "Diana" zapowiedziana jest na 31 marca 2020 roku. Jesteśmy ciekawe, jak zostanie przedstawione życie "Królowej Ludzkich Serc".