Strzelec to dość przyjacielski znak zodiaku. Jest duszą towarzystwa i można na nim polegać. Ma własne zdanie, dąży do postawionych sobie celów i jest niezwykle opiekuńczy oraz rodzinny. Nie jest jednak urodzonym aniołkiem. Istnieją bowiem mroczne cechy Strzelca, które potrafią dać się we znaki jego bliskim. Właśnie przez to ten znak zodiaku nie jest lubiany przez wszystkich. Zobaczcie, o jakie cechy charakteru Strzelca chodzi.

Mroczne cechy Strzelca. 5 rzeczy, przez które ludzie mogą za nim nie przepadać

Od 22 listopada do 21 grudnia trwa sezon Strzelca. Właśnie ten znak zodiaku wówczas oddziałuje najsilniej na nas wszystkich. Zarówno jego pozytywne, jak i negatywne cechy charakteru mogą mieć wpływ na każdego z nas. A jakie są mroczne cechy Strzelca? Przekonajcie się sami.

Zobacz także: 

1. Strzelec zbyt pochopnie ocenia innych 

Strzelec ma to do siebie, że często ocenia innych po pozorach. Choć wiadomo, że trzeba najpierw kogoś poznać, żeby móc sobie wyrobić zdanie na jego temat, on już po pierwszym spotkaniu potrafi powiedzieć, co o kimś sądzi. Przez to umie zrazić do siebie każdego. 

2. Łatwo zranić Strzelca, a potem chowa urazę przez lata

W towarzystwie Strzelca zawsze trzeba ważyć słowa. Ma on bowiem tendencję do "strzelania fochów" - nawet w niepozornych sytuacjach. Dlatego trzeba się dokładnie zastanowić, co się mu mówi. Inaczej może się obrazić i nie wybacza łatwo - potrafi chować urazę przez lata. 

3. Strzelec bywa narcystyczny

Każdy Strzelec najpierw myśli o sobie, a dopiero potem o innych. Stawia swoje potrzeby oraz problemy na pierwszym miejscu i zapomina nawet o bliskich mu ludziach. W dodatku potem potrafi się obrazić, gdy ktoś przestaje zwracać na niego uwagę. Trzeba dbać o atencję Strzelca, ale w drugą stronę nigdy to nie działa. 

4. Strzelec często popada w paranoję

Strzelec jest jednym z najbardziej obsesyjnych znaków zodiaku. Wystarczy drobnostka, żeby dołożył do niej teorię i zaczął się tym przejmować. Nie ma dystansu do siebie i wszystko rozumie zbyt dosłownie. Przez to też miewa problemy w relacjach z innymi ludźmi. 

Zobacz także:

5. Strzelec jest uparty

Gdy Strzelec coś sobie postanowi, będzie do tego dążył - nawet po trupach do celu. Choć z reguły jest pomocny i szlachetny, potrafi pokazać pazurki i błyskawicznie narobić sobie wrogów. 

Zobacz także: