Morgan Freeman oskarżony o molestowanie seksualne

Jak podaje CNN, 81-letni aktor Morgan Freeman został oskarżony o molestowanie seksualne przez osiem kobiet. Do redakcji zgłosiło się szesnaście kobiet, z których osiem przyznało, że na planach nagraniowych, Morgan Freeman zachowywał się niestosownie.

Jedna z kobiet, która pracowała z Morganem Freemanem przy filmie "W starym, dobrym stylu" szczegółowo opisuje swoje doświadczenia z aktorem. Zarzuca mu, że dotykał ją  robił aluzje dotyczące jej ubrania.

Próbował podnieść moją spódnicę i spytał, czy mam na sobie bieliznę. - powiedziała kobieta oskarżająca Morgana Freemana o molestowanie seksualne

Z relacji innych kobiet z produkcji filmu dowiadujemy się, że Morgan Freeman wielokrotnie zachowywał się niestosownie.

Wiedziałyśmy, że przy nim nie możemy być ubrane w top odsłaniający piersi ani nic podkreślającego pośladki. Co oznacza, że nie mogłyśmy w ogóle nosić dopasowanych ubrań - powiedziała kobieta oskarżająca aktora o molestowanie seksualne.

Morgan Freeman oskarżony o molestowanie seksualne wydał oświadczenie

Morgan Freeman kilka godzin po opublikowaniu materiału na stronie CNN, wydał oświadczenie, w którym przeprasza kobiety za swoje zachowanie.

Każdy kto mnie zna i pracował ze mną wie, że nie jestem kimś kto intencjonalnie obrażałby kogoś albo sprawiał, że poczuje się źle. Przepraszam wszystkie osoby, które czuły się dotknięte lub potraktowane bez szacunku. To nigdy nie było moją intencją - czytamy w "The Hollywood Reporter". 

W styczniu 2018 Morgan Freeman otrzymał Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za całokształt twórczości. W obliczu ostatnich wydarzeń, mówi się o jej odebraniu aktorowi.

Morgan Freeman jest kolejnym aktorem, który został oskarżony o molestowanie seksualne. Po ujawnieniu afery z Harveyem Weinsteinem i głośnej akcji #MeToo, wspierającej kobiety, które padły ofiarą molestowania seksualnego, już ponad 100 kobiet opowiedziało swoje historie.