„Małe dzieci składają się aż w... 78% z wody! Dorośli mężczyźni w 60%, a kobiety w 55%. Różnica wynika z tego, że u kobiet jest więcej ... tkanki tłuszczowej”, śmieje się na swoim instagramowym koncie influencerka.

Monika Mrozowska podkreśla, jak bardzo ważne jest picie wody (minimum 2 l dziennie), bo jej braki odpowiadają za gorszą kondycję psychiczną i fizyczną, mogą powodować bóle głowy oraz... przyspieszać procesy starzenia.

Jak zatem sprawić, by picie wody było zdrowe i przyjemne? Znaleźć swoją ukochaną butelkę filtrującą. Monika Mrozowska poleca tę Aquaphor City, która ma  wygodny kształt i pojemność 500 ml. Wyposażona jest we wkład filtrujący, który wystarczy nawet na... 150 l wody (powinno się go wymieniać raz w miesiącu).

„Jest bardzo praktyczna, ma wygodny ustnik, doczepioną smycz, a dzięki aksamitnej powierzchni, nie wysunie się tak łatwo z ręki”, dodaje influencerka.

Ma rację, ta butelka jest idealna dla osób prowadzących aktywny tryb życia i podróżujących. Butelka usuwa chlor, metale ciężkie, alergeny, poprawia smak i zapach wody. Przy tym jest bardzo lekka, można ją mieć zawsze pod ręką i w każdej chwili zaspokoić pragnienie. Specjalna zaślepka ochronna dodatkowo zapobiega rozlewaniu się wody podczas podróży. Jest też łatwa w czyszczeniu i sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Materiał, z którego zrobiono tę świetną butelkę to odporny na uderzenia tritan - najnowszej generacji nietłukące (i dlatego bezpieczne) szkło organiczne. Wykorzystuje się go do produkcji butelek dla niemowląt. I, co ważne, nie zawiera bisfenolu A (BPA). Jeśli zatem szukamy ekologicznych rozwiązań dla zdrowego stylu życia - butelka wielokrotnego użytku na przefiltrowaną wodę jest bezpiecznym wyborem. 

„U nas każdy z domowników ma butelkę w innym kolorze, dlatego przy porannym wychodzeniu do szkoły nie ma kłótni”, dodaje Monika Mrozowska.

Do wyboru jest faktycznie wiele pięknych barw – niebieski, limonkowy, szary, granatowy, bordowy i w odcieniu fuksji. To świetne rozwiązanie dla myślących o zdrowiu i ekologii osobach, ale także dla oszczędnych – butelka to jednorazowy, niewielki wydatek. Filtr z kolei starcza na długi czas, w przypadku Aquaphor City nawet na 150 litrów wody, a kosztuje tyle, co kilka butelek wody. To się opłaca pod każdym względem. Dodatkowo, butelki te są po prostu ładne i będą pasowały do każdej torebki. A to przecież ma znaczenie. 
 

Zobacz także: