Modny makijaż lato 2019

Każdy kolejny sezon, a lato chyba najbardziej, to niezła gratka nie tylko dla wielbicielek i tropicielek nowych trendów w modzie, ale także tych mających zamiłowanie do makijażu i urodowych nowości. I o ile samo przeglądanie i podziwianie jest super lekkie i przyjemne, a do tego potrafimy poświęcić mu naprawdę sporo czasu (która z nas choć raz nie złapała się na tym, że „w przerwie” zasiedziała się na stronach o urodzie na dobre), wdrażanie tych nowości w życie nastręcza dużo więcej trudności i idzie gładko tylko tym, które mają wprawną rękę i doświadczenie. No i odwagę, by po te inspiracje pełnymi garściami sięgać.

Modny makijaż lato 2019: najpiękniejsze trendy

A szkoda, bo jeśli chodzi o makijaż na lato 2019 naprawdę jest w czym wybierać. Wcale nie chodzi o najbardziej ekstremalne rozwiązania (choć tęczowa powieka czy mocny eyeliner akcentujący oko rozpalają wyobraźnię). Kolorowa mascara czy neon na ustach nawet dla tych bardziej zachowawczych mogą brzmieć kusząco.

Ale jest jeszcze jedno wyjście: zamiast porywać się na coś, co nie ma prawa wyglądać na nas dobrze, bo po prostu na co dzień mocno się nie malujemy, ale mimo to mamy chęć na pewne eksperymenty, warto sięgnąć po te mniej wymagające, ale wciąż efektowne trendy.

W galerii znajdziecie podpowiedz jak się malować, by pozostać w zgodzie w najnowszymi najmocniejszymi tendencjami, ale jednocześnie pozostać wierną własnym nawykom i własnej nieprzesadzonej estetyce czy zamiłowaniu do minimum. To wersja makijażu na lato, która nic nie kosztuje (dosłownie!), za to sprawi, że poczujecie się super modnie i w zgodzie z tym, co dyktują wybiegi.

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust - czy warto go zrobić?

Makijaż na lato 2019: czerwone usta

Czerwone usta to dla wielu intuicyjny wybór. I słusznie: tego lata dokładnie o to chodzi! Jeden mocny akcent robi cały makijaż i niech to będą właśnie usta. Czerwone, ale w jednym z odcieni z całej szerokiej gamy. Lekko idące w oranż – ok. Wpadające w róż (ale wciąż w ramach czerwieni) – świetnie. A może po prostu w najbardziej klasycznej wersji? Jeden gest i gotowe!

Modny makijaż na lato 2019: naga skóra

Podkład możemy schować na najwyższą półkę łazienkowej szafki. Nie chodzi o to, że zostawiamy twarz całkowicie „nagą” – na to nie pozwala choćby fakt, że trzeba ochronić ją przed słońcem. A jeśli tak, to niech to będzie ochrona w pakiecie z kolorem – kremy koloryzujące z filtrem, podobnie jak kremy BB dają minimalne krycie, ale efekt wygładzenia i ujednolicenia jednak jest. I to jest super! Cera oddycha, wygląda zdrowo i promiennie i doskonale służy za tło do działania z trendem wspomnianym wcześniej, czyli #redlips. Strzał w 10!

Jak się malować po 40-tce? Te triki warto wypróbować

Makijaż na lato 2019 – trendy: mocny kolor na ustach

Czerwień to wcale nie jedyna opcja. I jeśli nie macie w temacie szaleństw z kolorem większych doświadczeń, to dobry czas, by to zmienić! Czemu by nie pokusić o fuksję albo wściekły oranż? Jeśli brzmi to dla was zbyt odważnie uprzedzamy, że niesie ze sobą tylko jedno zagrożenie: może się okazać, że… nie będziecie chciały z tego zrezygnować!

Modny makijaż na lato: 5 odważnych trendów do wypróbowania od zaraz

Makijaż na lato 2019: powieka i usta w tym samym kolorze

Jeden kolor w kosmetyczce? To może całkiem nieźle zagrać. Zresztą, jeśli dobrze się zastanowić, jest więcej niż jeden sposób, by się nim bawić. Jedna opcja to duet powieka i usta w tym samym odcieniu. Ale czemu by nie położyć tego samego odcienia różu czy brzoskwini na wargi i policzki? To nie tylko super modny trend na lato 2019 – wielu makijażystów zdradza, że to jedno z częściej wykorzystywanych, najprostszych rozwiązań w trakcie sesji. Kolor na policzku momentalnie dodaje twarzy życia, a zdublowany na wargach sprawia super naturalne, lekkie wrażenie. "Coś"się dzieje, ale jeśli wykonamy taki makijaż odpowiednio delikatnie, nikt nie będzie potrafił wskazać, co! Czyli prawie nic, ale robi świetną robotę. Rynek szybko zwęszył tu potencjał: w perfumeriach jest przynajmniej kilkanaście produktów stworzonych do tego typu makeupu, ale prawda jest taka, że zwykła szminka też z powodzeniem stanie na wysokości zadania.

Makijaż na lato 2019 w wersji dla leniwych: naturalny glow

„Zdrowa promienna skóra nie potrzebuje dodatków” – to dewiza wielu gwiazd i trzeba przyznać, że jest w tym twierdzeniu sporo prawdy. Chętnym nikt nie zabroni podkreślić oka mascarą, ale jeśli nie macie chęci na nic więcej – to całkowicie wystarczy. Taką cerę chciałoby się mieć cały rok, ale w pierwszych  promieniach letniego słońca wygląda tak, że nie można się jej oprzeć! Do przetestowania od zaraz.