Modny makijaż na wiosnę trendy 2019

Jaki makijaż będzie modny w nadchodzącym sezonie? Według makijażystów pracujących przy pokazach mody rok 2019 zapowiada się niezwykle naturalnie. Na wybiegach królowały pozbawione makijażu looki, eksponujące nagą, promienną skórę bez grama podkładu. Choć większość z nas nie wyobraża sobie, by wyjść bez niego z domu - twoja skóra będzie ci za to niezwykle wdzięczna, zwłaszcza latem. W nadchodzącym sezonie makijażyści świadomie rezygnują nie tylko z podkładu - ale również innych elementów makijażu. Na przykład mascary. Jej brak to wymagająca propozycja, ale za to nic tak nie odejmuje lat! Brak tuszu można też zrekompensować mocniej podkreślonymi ustami albo odrobiną brokatu na powiekach.

Modny makijaż na wiosnę 2019: wyraziste kolory

Magenta, jasny róż, słoneczna żółć, błękit - albo Living Coral - soczysty koralowy odcień okrzyknięty przez Instytut Pantone kolorem roku 2019. Jeśli jesienią i zimą brakowało wam wyrazistych barw, w nadchodzącym sezonie będziecie mogli nacieszyć oko. To właśnie ono jest w centrum zainteresowania - i to właśnie makijaż oka będzie obfitował w nasycone odcienie. Nosimy je solo, na całej powiece - albo w subtelniejszej formie - na przykład w postaci barwnych kresek. Do łask wracają też neonowe kolory. Najmodniejszy makijaż na wiosnę 2019 to jednak znacznie subtelniejsza propozycja: w nadchodzącym sezonie stawiamy na różowy total look, nakładając ten pastelowy odcień nie tylko na powieki, ale również usta i policzki.

Modny makijaż na wiosnę 2019: powrót do lat 90.

Wiosna i lato 2019 to jednak nie tylko słodkie odcienie i pastele. Jest też coś dla fanów bardziej wyrazistego, punkowego wizerunku. Na fali nostalgii za latami 90-tymi powracają dawno zapomniane trendy, które pamiętamy jeszcze z czasów, gdy słuchałyśmy grunge'u. W 2019 roku odkurzamy więc mocno podkreślone eyelinerem oczy. Jak za starych dobrych czasów nosimy go na dolnej linii rzęs, albo rysujemy fantazyjne kocie oko, które bardziej przypomina wyrafinowany tatuaż niż klasyczny makijaż oka. Jakie jeszcze trendy będą modne wiosną i latem 2019? Zajrzyjcie do galerii!