Wiosną i latem fanki stylizacji paznokci mogą z powodzeniem wybierać spośród wielu ciekawych trendów. Na wybiegach pojawiło się sporo klasyki, ale w odświeżonym wydaniu, paznokcie brokatowe zyskały nową odsłonę, pojawiły się też sportowe paski, metaliczne elementy i letnia limonka oraz błękit.

KOLOR NA WIOSNĘ

 

Każdy paznokieć w innym kolorze, czyli totalny miks. Takie rozwiązanie spodoba się paniom, które lubią podkreślić swój indywidualizm. Mieszamy beże i zgaszone róże z intensywnym odcieniami np. głębokim granatem. Pierwszy dzień wiosny za pasem, warto więc odrobinę zaszaleć!

 

BROKAT NIE JEST PASEE

 

Błyszczące drobinki na płytce paznokcia można nosić wiosną i latem. Najlepiej jeśli są ukryte w ciemnych lakierach. Kryjącym brokatowym lakierem, np. srebrnym możesz pomalować całą płytkę, bardziej transparentne lakiery mogą być użyte jako top na płytce pomalowanej mocnym kolorem lub neutralnym – jeśli wolisz subtelniejszy efekt, podpowiada Antonina Papiewska stylistka paznokci z Pardon My French.

 

PASKI I KRESKI NA PAZNOKCIACH

Tutaj mamy całkiem dużą dowolność. Poziom lub pion, mat lub metaliki. Ważne, żeby miały sportowego ducha! Od stóp do głów wystąpiły na wybiegu Prady, jako ważny element stylizacji trafiły do kolekcji Versace. Paski i kreski na paznokciach mogą mieć różną średnicę i występować solo lub w dowolnej konfiguracji. Pamiętaj! Pionowe optycznie wydłużą płytkę.

 

SŁOŃCE NA PŁYTCE

 

Żółty to zdecydowanie kolor wiosny 2016. Nie zabrakło go na wybiegach, w kolekcjach największych projektantów, paznokcie też bardzo go lubią. Dozwolone są wszystkie odcienie, które dobrze komponują się z zawsze modną bielą.

 

CZERWONE PAZNOKCIE

 

Jeśli jesteście tradycjonalistkami, na pewno ucieszy Was fakt, że czerwień wciąż jest na topie. Seksowne usta i bardzo francuski w stylu czerwony manicure pasują do klasyków z Waszej szafy. Marynarka, biała koszula, dobrze dobrana para ulubionych dżinsów – czerwone paznokcie są hitem w tym zestawie. Jakie wybierać odcienie? „Modny jest koral, aż po głęboką wiśnię, modne jest też czerwone jabłko i ciemne bordo”, mówi Antonina Papiewska, stylistka.

 

BŁĘKITNY MANICURE

 

Wiosna lato 2016 to okres, w którym mówimy tak błękitowi. Odmładza skórę dłoni i ją rozświetla. Poza tym przypomina o nadchodzących piknikach pod gołym niebem i plażowaniu nad niebieskim morzem.

 

FAKTURA I TEKSTURA

 

Metaliczne faktury, wszelkiego rodzaju folie, barwione „łamane” szkło, dżins… W fakturze dzieje się naprawdę dużo i wszelkie chwyty stylistki paznokci dozwolone.

JAK ZROBIĆ PERFEKCYJNY MANICURE KROK PO KROKU?