Czy stylista może być stronniczy? Bartek Stelmaszyk, stylista włosów i trener marki Davines nie ukrywa, że fryzura Pixie Cut należy do jego faworytów. Sądząc po liczbie gwiazd, które noszą tak ostrzyżone krótkie włosy, nie tylko jego. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Edit 27 (@the_edit_27) Sty 28, 2020 o 6:45 PST

 

 

Modne fryzura 2020: Pixie cut. Skąd pochodzi nazwa?

Geneza powstania tej charakterystycznej fryzury sięga czasów pierwszej wojny światowej. Był to okres wielu zmian, nie tylko w życiu politycznym, ale i społecznym. To również czas emancypacji kobiet, a co za tym idzie – silnych osobowości, które, chcąc podkreślić swój charakter, decydowały się na fryzury podobne do chłopięcych, zawadiackich looków. Moda na tego typu strzyżenie powróciła z podwójnym uderzeniem w latach 60. Prekursorkami wyglądu, który tylko z pozoru wydawał się zarezerwowany dla chłopców, były takie gwiazdy jak Twiggy czy Mia Farrow.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Radio Chinaski (@radiochinaski) Sty 28, 2020 o 4:14 PST

Modne fryzura 2020: Pixie cut. Do jakiego kształtu twarzy pasuje?

Decyzja o przejściu z włosów długich lub półdługich do fryzury Pixie cut nie należy do łatwych. Warto to przemyśleć i skonsultować decyzję u doświadczonego stylisty. Czy zatem ten typ cięcia nie jest dla każdego? Na pewno sprawdzi się u osób o kształcie twarzy owalnej, choć i inne kształty nie wykluczają posiadanie tej fryzury. Żyjemy w czasach, gdzie oryginalność urody (np. mocno podkreślone kości żuchwy) są czymś, z czego kobiety powinny być dumne, a nie chować te elementy pod dłuższymi włosami. Zaznaczyć jednak warto, że Pixie cut to nie wybór dla każdego pod względem charakterologicznym – nie schowamy się już za dłuższymi włosami. Nie powinniśmy również decydować się na tę fryzury, gdy zależy nam zachowaniu uniwersalności (możliwość upięcia, wymodelowania na różne sposoby). Czy to w takim razie zła decyzja? Nawiązując do początku artykułu – nie, to strzał w dziesiątkę. Dostajemy w zamian spektakularny efekt, który zapewni nam niebanalny look, a przecież takie wzbudzają zainteresowanie. Pixie cut „ma to coś” – charakter!

Modne fryzura 2020: Pixie cut. Do jakich włosów jest przeznaczona ta fryzura?

Przeglądając zdjęcia gwiazd albo modelek z pokazów mody, możemy stwierdzić, że nie ma ograniczeń co do struktury włosa. Ważne, aby odpowiednio dobrać strzyżenie do gatunku włosa. Warto również sięgnąć po odpowiedni produkt do stylizacji, który zapewni nam łatwość codziennego układania. Przykładowo, w osiągnięciu looku Charlize Theron i jej fryzury w stylu Pixie cut z tegorocznej gali SAG Awards, pomocna okaże się pomada Davines z serii More Inside Forming Pomade (ok.90 zł), która pozwoli nam wystylizować fryzurę i podkreślić jej charakter. Wystarczy rozprowadzić produkt na dłoniach, a następnie na suchych włosach, aby nadać fryzurze ostateczny kształt.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Charlize Theron (@charlizeafrica) Sty 20, 2020 o 1:49 PST

Jak  dodatkowo podkreślić charakter Pixie cut? Kolorem! Niewątpliwie najbardziej odpowiednie są barwy jednolite – blondy, ciemne brązy. Mnogość kolorów przy fryzurze Pixie zmienia jej charakter i nieznacznie odchodzi od pierwotnego założenia, co nie oznacza, że jest czymś złym. Oczywiście można rekomendować konkretne przykłady, w jakich kolorach Pixie cut wygląda najlepiej, ale czy warto się ograniczać?

Zobacz także:

Naszym ekspertem jest Bartek Stelmaszyk – fryzjer, trener marki Davines, właściciel poznańskiego salonu Mono Hair