Modne kolory włosów półdługich - powrót czerwieni?

Czerwień jako modny kolor włosów półdługich zaczyna być widoczna coraz częściej na ulicach. Zdecydowanie dobrze wpisuje się na listę jako hit kolorów włosów w 2019 roku. Świetną opcją jest aktualna różnorodność odcieni, które proponują nam producenci różnych marek farb. Dzięki temu niekoniecznie trzeba utożsamiać ten odcień z bardzo jaskrawą, jasną barwą. Fryzjerzy jako modny kolor włosów w 2019 roku polecają raczej zgaszony odcień czerwieni. Głęboka, a zarazem zgaszona barwa nie będzie tak drażnić oka, co neonowy wariant. Co więcej jej zaletą jest fakt, że brunetką podkreśla ciemną oprawę oczu, a u pań o alabastrowej cerze uwidacznia specyficzny, mleczny odcień skóry twarzy.

Wypłowiały rudy hitem na 2019 rok

Rudy zawsze w modzie kolorów włosów? Otóż zaraz przy mocnej czerwieni uplasował się rudy.  Jednak nie tak jak w ubiegłym roku bardzo intensywny za sprawą Madeleine Petsch. Gwieździe szczególnie dobrze w tym kolorze, jednak na tory modnych kolorów włosów w 2019 ewidentnie wkroczył odcień mocno wypłowiały. Najczęściej matowy i bardzo delikatny. W tym przypadku nie wolno jednak zamykać się na wariacje związane z różnorakimi refleksami. Takie szaleństwo na głowie zdecydowanie pozwoli wyróżnić się w tym sezonie.

Zgaszone szarości wciąż na topie w modnych kolorach włosów półdługich

Choć szarości na głowie świętowały już czas największego triumfu to taka koloryzacja wciąż polecana jest przez najlepszych fryzjerów. Być może wiąże się to ze zmieniającą się porą roku na tę melancholijną.  Z pewnością wszelkiego rodzaju beże i szarości bardzo dobrze komponują się z powoli zmieniającą się aurą na zewnątrz. My wciąż stawiamy na szarość przechodzącą w srebro, a ty odważyłabyś się na taki kolor?

Do modnych kolorów w sezonie 2019 powróciła także intensywna czerń

Czerń to kolejny kolor włosów, z którym w 2019 roku eksperymentują fryzjerzy coraz częściej. W ostatnich latach mocna czerń na głowie raczej nie dominowała. Ten sezon to czas jej wielkiego powrotu. Podstawą najmodniejszych kolorów jest to, że mają być intensywne i wyraziste. To wszystko ma właśnie mocna czerń, która łatwo wpada w oko. 

 

Zapytaliśmy eksperta, Panią trycholog Agnieszkę Trepkę, jak dbać o włosy po wakacjach i jaki produkt poleciłaby jako hit sezonu. Nasze włosy po większej ekspozycji na słońce z reguły potrzebują lepszego nawilżenia i regeneracji. Nie zacznę jednak od wskazania preparatów pielęgnujących same włosy, ale od ważniejszej kwestii, czyli pielęgnacji skóry głowy. Światowym trendem jest bowiem regularnie dbanie o skórę głowy tak jak o resztę naszego ciała, czyli jako podstawa pięlęgnacji regularne wykonywanie peelingu skóry głowy, który możemy wykonać w gabinecie u trychologa lub sami w domu. Polecam produkt, który chwali większość moich klientem, chyli produkt hiszpańskiej marki DSD de Luxe - Peeling 1.3, dostępny www.trychologia.com.