Modne kolory włosów na jesień: steel blonde

Jesień należy do blondów i to tych w chłodnej tonacji: niedawno opisywałyśmy pieczarkowy mushroom blonde, teraz pod lupę bierzemy kolejny trend z Instagrama, blond „stalowy”. Obie wersje jasnych kosmyków są do siebie podobne, lecz w tym drugim nie ma miejsca na ciepłe pasma! Steel blonde jest zimny, grafitowy, niekiedy da się zauważyć srebrzyste refleksy.

Komu pasuje taki odcień blondu? W zasadzie niemal wszystkim: dzięki temu, że instensywność koloru możemy kontrolować refleksami, można uzyskać go zarówno na włosach platynowych, jak i ciemnym blondzie. Stalowy blond będzie świetnie komponował się z modnymi w tym sezonie płaszczami w stonowanych kolorach ziemi, jest też sprytnym sposobem na ukrycie siwych włosów. Zajrzyjcie do galerii po więcej inspiracji.

Zobacz też: Ten kolor włosów to hit Instagrama! Internauci nadali mu zabawną nazwę. W sam raz na jesień!

Modne kolory włosów na jesień: jak dbać o chłodny blond?

Stalowy blond nie jest fryzurą trudną w utrzymaniu, jednak jak wszystkie chłodne blondy, wymaga specjalnej pielęgnacji pomiędzy wizytami w salonie. Zimne pigmenty jako pierwsze wypłukują się z włosów, dlatego konieczne jest używanie kosmetyków z niebieskim lub fioletowym pigmentem. Szampon z niebieskim pigmentem działa jak delikatny toner, który równoważy żółte i rude refleksy, dzięki czemu przedłuża świeżość koloryzacji. Jeśli uzyskanie steel blonde wiąże się w Twoim przypadku z rozjaśnianiem kosmyków, pomyśl również o regularnym stosowaniu nawilżających masek i olejków do włosów - taki zabieg zawsze je osłabia.