Modne kolory włosów na jesień 2020: cynamonowy brąz

Sezonowa zmiana koloru jest dla niektórych tak naturalna, jak wymiana garderoby – a cynamonowy brąz to odcień, któremu ciężko się oprzeć. Głęboki, ciepły i przełamany złocistymi refleksami, pasuje niemal każdej karnacji w typie lata i jesieni. W dodatku świetnie pasuje do grubych swetrów, wełnianych płaszczy i kaszmirowych szalików oraz jesiennej palety barw. Nic dziwnego, że na tę modną koloryzację decyduje się coraz więcej ikon stylu, na czele z Kylie Jenner czy Kate Middleton, która wręcz promienieje w tym kolorze.

Na cynamonowe refleksy skusiła się też Meghan Markle, znana dotąd z zamiłowania do bardzo ciemnych, czekoladowych brązów, niemal wpadających w czerń – gwiazda pojawiła się w nowej fryzurze w odcinku „America’s got talent”, z miejsca zachwycając wszystkich fanów jej stylu tą subtelną metamorfozą.

Jak to się dzieje, że cynamonowy brąz wygląda tak dobrze, choć każda z nich ma zupełnie inny typ urody? Fryzjerzy upatrują sukcesu w technice koloryzacji. Balejaż umożliwia bardzo precyzyjne dopasowanie kolorów i stopniowanie kontrastu pomiędzy jasnymi i ciemnymi tonami. Dzięki temu można perfekcyjnie dostosować ostateczny efekt do karnacji i typu urody. Miedziane refleksy dodają fryzurze światła i dają efekt trójwymiarowości. To idealne przejście od letnich blondów i jasnych balejaży w stronę ciemniejszej, bardziej nasyconej jesiennej palety. A także alternatywa dla czerwonych i miedzianych odcieni.

Zobacz też: Botoks na włosy - ten zabieg pomoże nawet bardzo zniszczonym włosom

Modne kolory włosów na jesień 2020: komu pasuje baleyage w odcieniach cynamonu?

Cynamonowy brąz lubi ciepłe karnacje – będzie więc pasował przede wszystkim posiadaczkom cery w typie lata lub jesieni. Ale odpowiednio dobrany i delikatnie złamany może być też z powodzeniem zastosowany w przypadku chłodniejszych karnacji. Dobrze sprawdzi się tu wariant lowlights albo babylights, czyli refleksy, które są bardzo zbliżone do naturalnego koloru i nie odznaczają się mocno na tle koloru wyjściowego. To pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt subtelnego rozświetlenia. Jeśli przechodzisz na ten rodzaj koloryzacji z blondu, konieczne może być przyciemnienie koloru wyjściowego na bardziej nasycony (np. miodowy blond). Warto poprosić o pomoc doświadczonego w koloryzacji stylistę, który dobierze odpowiednie odcienie.