Modne kolory włosów do zielonych oczu

Jaki kolor włosów pasuje do zielonych oczu? Powszechnie wiadomo, że zielona tęczówka zgrywa się fantastycznie z rudym – jednak czy to jedyne słuszne połączenie? Okazuje się, że wśród zielonookich oprócz rudości królują także fiolety, róże i czerwienie – wszystkie z tych barw kontrastują w mniejszym bądź większym stopniu z zielenią, podbijając tęczówkę oka.

Warto postawić na modne różowe włosy, zarówno te w odcieniu słodkiej landrynki czy fuksji, jak i te w kolorze rose gold – blond zgaszony różaną barwą króluje już od kilku sezonów! Świetnie sprawdzą się też głębokie odcienie fioletu: paniom o naturalnie ciemnych włosach rekomendujemy śliwkę – kolor, który będzie widoczny nawet na brązowych włosach.

Co z klasycznymi rudościami – czy wliczają się ciągle w modne kolory włosów? Jak najbardziej! Zielonookie mogą postawić zarówno na kasztanowe i miedziane odcienie włosów o głębokiej barwie, jak i na jasne rudości z dominującą złotą nutą. Ostatnio modny jest kolor cynamonowy, łączący ciepły brąz z rudością. To idealny odcień dla kobiet, które chcą rozpocząć swoją przygodę z lisim odcieniem włosów. Warto postawić także na ciemne kolory: najlepiej sprawdzą się głębokie, ciepłe odcienie brązu, np. czekoladowy brąz.

Przy dobieraniu odpowiedniego odcienia, warto zwrócić uwagę na cerę: zielone oczy często idą w parze z zaczerwienioną twarzą. Odpowiedni kolor włosów do cery naczynkowej to chłodny brąz lub blond – ciepłe odcienie podkreślają zaczerwienienia. Jeśli obawiasz się platyny, wybierz ciemny popielaty blond – zejście do takiego koloru włosów wiąże się z mniejszymi zniszczeniami, niż uzyskanie niemalże białych włosów.

Modne kolory włosów do piwnych oczu

Piwne oczy łączą się najpiękniej z głębokimi, ciepłymi kolorami. Wspaniałym rozwiązaniem jest bronde – kolor z pogranicza brązu i blondu z jaśniejszymi refleksami, przywodzącymi na myśl włosy rozjaśnione słońcem. Z powodzeniem możesz wybierać także wśród rudości, bez względu na to, czy preferujesz ognisty rudy, czy może miodowy blond, wchodzący jedynie delikatnie w pomarańczowe tony. Jeśli twoja tęczówka jest jasna i wyrazista, doskonałym pomysłem są włosy w odcieniu bursztynowym – szlachetny, złocisto rudy kolor, podkreślający piwne oczy jest w tym sezonie bardzo modny.

Piwne oczy skomponują się też z chłodnymi blondami, o ile twój odcień cery jest raczej po chłodnej stronie – brązowookie o ciepłej lub śniadej cerze powinny sięgnąć raczej po farby w odcieniach złocistych.  Posiadaczki alabastrowych cer z powodzeniem mogą zdecydować się na szalenie modny popielaty blond – najlepiej z jaśniejszymi refleksami na całej długości. To niezwykle korzystny kolor włosów do cery z przebarwieniami!

Jaki kolor włosów pasuje do piwnych oczu w przypadku miłośniczek szalonych barw? Najlepiej zdecydować się na odcienie fioletu, kontrastujące z miodowo-brązowymi oczami – doskonale wypada popularny w ostatnim czasie kolor wiśniowy. Postawić możesz także na butelkową zieleń: jej głęboka barwa podkreśli twoje oczy, a ty – wyróżnisz się i zaczniesz przyciągać spojrzenia.

Modne kolory włosów do niebieskich oczu

Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu? Wszystko zależy od karnacji – jeśli twoja skóra ma ciepły odcień, błękit oczu skomponuje się wspaniale z złotymi lub słomkowymi blondami – np. z popularnym piaskowym blondem, który nie jest ani zbyt żółty, ani zbyt popielaty. Możesz postawić także na karmelowe włosy: ciepłe, brązowe tony doskonale podbijają niebieską tęczówkę. Z powodzeniem możesz wybrać również marchewkowe rudości – unikaj natomiast kolorów przygaszonych, chłodnych.

Jeśli z kolei twoja skóra jest chłodna lub wyjątkowo jasna, najlepszym rozwiązaniem okażą się platynowe, zimne blondy lub popielate brązy. Dużą popularnością cieszą się ostatnio włosy w odcieniu cappucino – najlepiej okraszone delikatnymi, jaśniejszymi refleksami. Klasyczny platynowy blond, komponuje się obecnie często z ciemnym odrostem, przechodzącym gładko w jasną barwę – to niezwykle modne rozwiązanie, pozwalające na rzadsze farbowanie włosów. Do wyjątkowo jasnej, alabastrowej wręcz skóry pasuje też kruczoczarna czerń, łącząca się świetnie z kontrastującą do niej żywą niebieską tęczówką.

Modne kolory włosów to też te mniej standardowe! Jeśli chcesz zaszaleć, wybierz błękit lub kobalt – w zależności od tego, jak jasne są twoje aktualne włosy. Niebieskości skomponują się pięknie z twoimi oczami nawet, jeśli masz tęczówkę wchodzącą w szarości. Włosy w kolorze nieba przeżywają swoją drugą młodość – były niezwykle popularne kilkanaście lat temu i znów wracają do łask. Jeśli interesują cię wyłącznie ciemne kolory włosów, postaw na mocny fiolet – fioletowe refleksy powinny być widoczne w słońcu nawet na najciemniejszych włosach.

Pamiętaj – najmodniejsze kolory włosów to te, w których czujesz się najlepiej!