Modne kolory? Wiosna 2017 będzie bardzo zróżnicowana!

Po raz kolejny eksperci z Instytutu Pantone zdecydowali się na wyodrębnienie aż 10 modnych kolorów na wiosnę 2017. Wśród nich znalazło się kilka delikatnych, pastelowych odcieni, ale też kilka żywych barw. Nie brakuje również przygaszonych odcieni. Jednym słowem modne kolory wiosną 2017 dopasujecie bez problemu do swojego typu urody. Jakie wybrać?

Wzornik Pantone 2017

Na liście wytypowanej przez Instytut Pantone znalazły się:

  • PANTONE 17-4123 Niagara
  • PANTONE 13-0755 Primrose Yellow
  • PANTONE 19-4045 Lapis Blue
  • PANTONE 17-1462 Flame
  • PANTONE 14-4620 Island Paradise
  • PANTONE 13-1404 Pale Dogwood
  • PANTONE 15-0343 Greenery
  • PANTONE 17-2034 Pink Yarrow
  • PANTONE 18-0107 Kale
  • PANTONE 14-1315 Hazelnut

Kale i Hazelnut – najważniejsze odcienie wiosny

Wzornik Pantone obejmuje wprawdzie kilka intensywnych kolorów, ale to te zgaszone mają być najważniejszymi kolorami wiosny 2017. Nie znajdziemy tu już inspiracji barwami nieba zachodu czy wschodu słońca. W ich miejsce pojawiają się… porównania kulinarne! Kale to ciemnozielony odcień jarmużu. Stanowi bardzo zgrany duet z beżem nawiązującym do odcienia orzeszków ziemnych (Hazelnut). Po każdy z nich może sięgnąć właściwie każda kobieta, niezależnie od typu urody, jaki reprezentuje.  A jak to jest z pozostałymi modnymi kolorami wytypowanymi przez Pantone?

Modne kolory na wiosnę 2017 dla Pani Wiosny

Pani Wiosna jest przedstawicielką ciepłych typów urody. Miodowy odcień blondu, ciemną oprawę oczu i ciepłą cerę doskonale podkreślają soczyste kolory kojarzone z wiosenną łąką: zarówno zieleń traw, jak i barwy pierwszych kwiatów.  Przeglądając modne kolory na wiosnę 2017 Pani Wiosna powinna przede wszystkim zwrócić uwagę na zieleń o nazwie Greenery, żółty odcień Primrose Yellow, oraz soczysty pomarańcz (Flame).  Zamiast czerni może wprowadzić do swojej garderoby piękny odcień granatu (Lapis Blue).

Paleta Pantone dla Pani Lato

Pani Lato to najczęściej delikatna blondynka z włosami o srebrnym połysku. Ma jasną oprawę oczu i szare, zielone lub niebieskie oczy. Mocne kolory ją przytłaczają, za to fantastycznie prezentuje się w pastelach. Z palety Pantone powinna więc wybrać najbardziej stonowane odcienie: Pale Dogwood, Hezelnut oraz wszystkie trzy odcienie niebieskiego (Island Paradise, Niagara, Lapis Blue)

Modne kolory? Wiosna 2017 to świetny czas dla Pani Jesień

Pani Jesień to ciepły, ale też niesamowicie kontrastowy typ urody. Co to oznacza w praktyce? Kobiety o kasztanowym lub rudym kolorze włosów pięknie wyglądają w mocnych kolorach. Zamiast czerni powinny wybierać granat, w którym prezentuja się wprost fenomenalnie. Z wzornika Pantone powinny wybrać zgaszone odcienie Kale oraz Niagara. Doskonałą baza dla wielu stylizacji będa jasne Pale Dogwood i Hazelnt. A co, gdy chcą skupić na sobie uwagę otoczenia? Ciepłe Primrose Yellow oraz Flame będą wręcz wymarzone - choćby jako drobny akcent w stylizacji.

Pani Zima powinna postawić na Pink Yarrow

W wiosennych kolekcjach znajdzie się też sporo propozycji dla Pani Zimy. Ciemne włosy oraz oczy kontrastujące z jasną cerą i intensywnym kolorem ust gasną, gdy włożysz zbyt jasne kolory. Przy ciepłych barwach możesz wyglądać na chorą i zmęczoną. Co w zamian? Pani zima, jak żaden inny typ urody pięknie wygląda w mocnych odcieniach takich jak Pink Yarrow. Pasują jej też zimne barwy, więc dobrze będzie wyglądała we wszystkich odcieniach niebieskiego wymienionych przez Pantone wśród modnych kolorów na wiosnę 2017.