Koński ogon – modne upięcie na lato 2019

To chyba najprostsze możliwe uczesanie i tak jest właściwie od naszych najwcześniejszych lat: o ile jako w dzieciństwie jakoś udawało się wywinąć od warkoczy, o tyle końskiego ogona mama raczej nie odpuszczała. W późniejszym wieku wielokrotnie służył też jako wyjście awaryjne: bad hair day, nieudany eksperyment z kolorem, niefortunne cięcie czy ogólnie - nienajlepsza forma. Trudno wybrnąć z tych sytuacji bardziej z twarzą. Dopiero w dorosłym życiu wraca do łask i całkiem zasłużenie zyskuje miano ulubionego sposobu na to, jak układać włosy.

Koński ogon – najpopularniejsza fryzura na lato 2019

No i jeszcze jedna sprawa: chyba żadne inne upięcie nie zajmuje tak mało czasu i nie wygląda dobrze w tylu wersjach. Śmiało można powiedzieć, że koński ogon ma tyle odmian, ile jest amatorek tego upięcia: może być wysoki, figlarnie podkreślać fale albo mocno dyscyplinować włosy. Koński ogon z grzywką? – a to już całkiem odrębna historia.

Najmodniejsze fryzury na lato 2019: 5 super trendów

Może być luźny, elegancki, niedbały, urozmaicony delikatnym splotem kosmyków po bokach, albo ciasno spięty tuż nad szyją. Nie wierzycie? Na Instagramie na to hasło dostaniemy ponad 2,5 miliona wyszukań – wiele z nich może nas zaskoczyć i podsunąć pomysł na upięcie, na które same nigdy byśmy nie wpadły! Dlatego jeśli nie macie pomysłu na to, co zmienić w swoich włosach u progu lata, a nie w smak wam radykalne kroki czy odważniejsze eksperymenty, postawcie na koński ogon – to zaskakujące, ile w tym temacie można zdziałać. W galerii znajdziecie najciekawsze wersje fryzury z końskim ogonem. A może macie własną, ciekawszą wersję?