Trójkąt młodości - jakie cechy twarzy świadczą o młodości?

Pewne cechy naszego wyglądu szczególnie zdradzają wiek - między innymi owal twarzy. Co to jest trójkąt młodości? To linia, której wierzchołkiem jest wąski podbródek, z którego ku górze rozchodzą się kości żuchwy. Razem z kośśmi policzkowymi tworzą tzw. trójkąt młodości. Pożądane cechy owalu twarzy to więc smukły podbródek, wyraźnie zarysowana żuchwa, oraz wystające policzki. Taki kształt twarzy świadczy o jędrności i gęstości skóry, a to wraz z wiekiem zanika.

Modelowanie żuchwy - co daje i dlaczego jest tak popularne?

Wraz z wiekiem, "trójkąt młodości" zaczyna się zaokrąglać. Dlaczego?  Po pierwsze, tkanka kostna w szczęce zaczyna zanikać i nie jest już tak dobrą podporą dla mięśni i skóry twarzy. Po drugie, podskórna tkanka tłuszczowa staje się cieńsza, a po trzecie - skóra twarzy staje się mniej elastyczna, a jej mięśnie nie są w stanie przeciwdziałać sile grawitacji. "Trójkąt młodości" zamienia się więc w "piramidę starości". Modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym, pozwala na nieinwazyjne podkreślenie konturów twarzy, wyostrzenie linii podbródka. Ale na modelowanie żuchwy decydują się nie tylko osoby, chcące odmłodzić wygląd. Wypełnienie żuchwy kwasem hialuronowym może być też dobrym rozwiązaniem dla osób z wadą zgryzu, która powoduje nieestetyczny wygląd szczęki, a także u osób zmagających się z bruksizmem - czyli nawykowo zgrzytającymi zębami. Z powodu ciągłej pracy podczas zgrzytania, rozbudowują się mięśnie żwacze, a szczęka staje się masywna.

Modelowanie żuchwy - na czym polega ten zabieg?

Zabieg modelowania żuchwy kwasem hialuronowym, podobnie jak w przypadku wolumetrii twarzy, bazuje na podaniu w odpowiednie miejsca wypełniacza z usieciowanego kwasu hialuronowego. Następnie, lekarz wykonujący zabieg, rozmasowuje preparat tak, aby osiągnąć zamierzony efekt. Ten jest widoczny od razu - i zależy od kompetencji oraz wyczucia lekarza. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga rekonwalescencji. Efekty utrzymują się do 2 lat, gdyż kwas hialuronowy stopniowo będzie metabolizowany przez organizm, aż do całkowitego wchłonięcia. 

Inne zabiegi poprawiające owal twarzy 

Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym, najczęściej wykonywane jest jako zabieg dodatkowy, szczególnie w terapii anti-aging. W zależności od zapotrzebowania i stanu skóry pacjenta, może się okazać, że konieczne jest podniesienie skóry za pomocą nici liftingujących, a dopiero później zastosowanie wypełniacza. Dla osób zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, oprócz wypełnienia kwasem, zalecane jest pozbycie się tłuszczu z okolic podbródka za pomocą lipolizy, lub kriolipolizy.